„To všechno, čeho se můj syn dopustil a jak jednal, je naprosto v rozporu s tím, jak jsme ho vychovali, i s mým chápáním. Velice litujeme toho, co se stalo,“ řekl muž deníku Právo. Rád prý pozůstalé dceři po učitelce nějak pomůže a podpoří ji. „Upřímně litujeme její ztráty,“ řekl.

Podle muže se jeho syn dopustil jednání toho nejhoršího kalibru. Jako rodina bude nápomocná vyšetřování a spolupracuje se školou i policií. „Nevím, co jsme udělali špatně. Jakou chybu ve výchově. Upřímně se omlouvám všem, kterým můj syn ublížil,“ řekl muž pro deník Právo. „Budeme nést následky toho, čeho se můj syn dopustil,“ dodal.

Jeho syn prý všeho lituje, ale bohužel málo. Je to asi způsobeno tím, že v tom jsou rovnou tři chlapci – tedy i jeho kamarádi. „Je si vědom toho, že důsledky si ponese. Nicméně jak jsou v tom namočeni tři, jako by je ta kolektivní vina částečně zbavila vlastní odpovědnosti a viny. Měl by litovat víc,“ mrzí otce jednoho z tyranů.

Muž řekl, že nikdy s jeho synem neměli žádné problémy. „Tohle je otřesné a nepřípustné. Ale neměli jsme tušení. Nikdy se agresivně neprojevoval a nemuseli jsme nic takového řešit,“ uzavřel muž pro deník Právo.