Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Otec se obětoval pro dceru: Při masakru v Ostravě ji chránil vlastním tělem

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Oběť střelby
V úterý ráno došlo v ostravské nemocnici ke střelbě s tragickým koncem. Dvaačtyřicetiletý pachatel má na svědomí šest životů a mezi oběťmi je i muž, který chránil dceru vlastním tělem.

Nikdo se stále nemůže vzpamatovat z masakru, ke kterému došlo během úterního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Dvaačtyřicetiletý muž začal střílet do lidí v čekárně traumatologie. Střelba si vyžádala šest nevinných životů. Další zraněná žena zůstává v kritickém stavu.

Mezi šesti oběťmi je i otec, který bránil nezletilou dceru vlastním tělem a zachránil jí tak život. On samotný palbu nepřežil, protože útočník jej zasáhl přímo do srdce.

Hrdina, který se obětoval pro svoji dceru, zemřel po hodině a půl na operačním sále. "Střelný kanál rozdrtil levý lalok jaterní a tkáně na zadní stěně břišní. To zranění bylo natolik rozsáhlé a fatální, že nebylo možné ten stav zvrátit," uvedl pro Českou televizi Marcel Mitták, hrudní a břišní chirurg z FN Ostrava.

Pachatelem byl stavební technik Ctirad Vitásek a střílel z nelegálně držené zbraně. Po hrůzném činu jel muž navštívit matku, které všechno přiznal a sdělil jí, že nyní zabije sebe. Poté se dal na útěk a když mu byla policie v patách, skoncoval se životem.

Související články

Další články