Na internetu se objevilo nechutné video, kde dětští zabijáci z ISIS popraví zbraní v ruce zajatce v oranžových kombinézách. Mladí džihádisté na něm mluví plynně arabsky a zbraně v rukou rozhodně nedrží poprvé.

Na videu je zřejmě i Jojo Jones z Velké Británie. Dříve to byl úplně obyčejný chlapec, který měl zájmy jako každé 11leté dítě. Až do té doby, než ho jeho matka odvezla do Sýrie a vymyla mu mozek. Teď po boku Islámského státu zabíjí zajatce bez mrknutí oka.

Britskému DailyMailu se přihlásil muž, který tvrdí, že je otcem modrookého blonďáka na videu. V roce 2013 ho unesla jeho matka do Sýrie a jeho otec ho už tři roky neviděl. „Byl to úžasný a obyčejný kluk, měl rád brouky a chodil do parku. Snažím se to vytěsnit, ale je to strašně těžké. Budeme se s tím muset naučit žít. Je odporné, že mu takhle vymyli mozek,“ řekl otec malého džihádisty.

Pokud se prokáže, že na videu je opravdu JoJo Jones, jeho matka je tím pádem džihádistka Sally Jones (47), která pózovala s kalašnikovem v ruce a na internetu vyhrožovala smrtí. „Křesťané, vám všem musí být uřezány hlavy tupým nožem,“ psala. Jejího extremistického manžela Junaida Hussaina se loni Američanům podařilo zabít dronem.