Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Otec dvou dětí, co miloval psy! Tomáše zabila v Afghánistánu „palba z vlastních řad“

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
V pondělí byl v provincii Herát zabit dvaačtyřicetiletý český voják. Původně se o něm psalo jako o dvaačtyřicetiletém rotném s iniciálami T. P. Teď už ale známe jeho identitu!

Zabitým českým vojákem byl Tomáš Procházka, dvaačtyřicetiletý sympaťák, jenž, když se kouknete na Facebooku, tak zjistíte, že doslova miloval psy. Na mnoho fotkách se s nimi mazlí, jednoho čtyřnohého miláčka si s sebou vzal i na „výlet do hospody“.

O psy se Procházka nejenom staral, pravděpodobně některé z nich i cvičil.

„Dobrý kamarád, parťák, chlap do nepohody. Letitý účastník kynologické soutěže O pohár Kristýny, psovod VÚ Chotyně,“ popsal Procházku na svém facebookovém profilu Josef Horinka, starosta Hrádku nad Nisou, tedy města, kde Procházka žil se svou rodinou. Podle serveru Blesk.cz měl Procházka dvě děti.

Jméno padlého vojáka bylo prozrazeno na úterní tiskové konferenci, které se zúčastnil ministr vnitra Lubomír Metnar a náčelník generálního štábu Aleš Opata.

Ti na tiskové konferenci mimo jiné sdělili, že útočníkem měl být člen afghánských bezpečnostních sil, které s armádou spolupracují. Jednalo se tak o „palbu z vlastních řad“.

Na Čechy však podle Aleše Opata střelba cílena nebyla. „Útok byl veden na vojáky koaliční, nikoliv na české,“ vysvětlil náčelník generálního štábu.

Armáda České republiky teď pracuje se dvěma verzemi. První je, že pachatel se zradikalizoval až v afghánské armádě a jednal spontánně. Tou druhou je možnost, že byl nastrčen hnutím Taliban, které se k vraždě českého vojáka přihlásilo.

Mohlo by vás zajímat

Další články