Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Otec dívky z děsivého videa promluvil: Chtěl jsem jim ukázat, že i malé dítě se dokáže bránit

Děsivé video, na kterém malá holčička mlátí pálkou do polštáře je v oběhu od pátečního rána. Dívenku na něm k násilí proti "cikánům a muslimům" povzbuzuje vlastní otec. Zatímco video již začala prošetřovat policie, jeho autor se k němu vyjádřil.

Muž tvrdí, že s dcerkou navštívil Prahu, kde na ně v metru pokřikovali Romové. Jeho dcera z incidentu prý byla vyděšená a video bylo reakcí na danou situaci.

„Já jsem tím chtěl jen ukázat, že i malé dítě se dokáže ve finále bránit. Nemohou si myslet, že když je ten člověk slabý a o něco menší, tak si na něj mohou dovolovat,“ uvedl pro portál Aktuálně.cz.

Na videu neshledává nic špatného a nemá obavy z toho, že by dívenka agresivně reagovala na jiné děti s odlišnou barvou pleti. Moje dcera moc dobře ví, že lidským bytostem se neubližuje. Do polštáře na posteli se mlátit může. To je jako boxovací pytel. Víte, že do něj můžete v tělocvičně udeřit, ale venku se to nedělá," obhájil své výchovné metody.

Muž je ovšem vyděšen z toho, že se případem zabývá policie a kontaktoval svého právníka. Videem se podle Aktuálně.cz zabývají také právníci ministerstva vnitra. Podle mluvčího policie Jana Daňka se pracuje i s verzí, že je video nahrané a nejde o vážně míněný příspěvek. „To, že na sociálních sítích někdo umístí video, neznamená, že se něčeho dopustil. Může to být nahrané, může to být ukázka z nějakého filmu,“ uvedl Daněk.

Související články

Další články