Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Otčím zavražděné Kristýnky (†3) v minulosti napadl její matku: Úřadům rodinu nikdo nenahlásil

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 10 fotografií
tragédie
Od středy policie vyšetřuje vraždu dítěte, která se odehrála v Purkyňově ulici v Přerově. Strážníci na místo původně vyjeli proto, aby pomohli ženě, která se zmatená, polonahá a od krve potácela ulicí. U ní doma následně nalezli bezvládné tělíčko její tříleté dcery Kristýnky, která byla zavražděna. Ačkoliv v tuto chvíli případ otřásá Českem, v minulosti rodinu úřadům prý nikdo nenahlásil. Hlídky, které na dveře bytu nejednou klepaly, dokonce vyjížděly i k napadení, během něhož měl otčím holčičky zbít její matku.

Drogy, alkohol, hluk a časté výjezdy policejních hlídek. Tak měl podle svědků vypadat byt v Purkyňově ulici v Přerově, kde krátce žila a následně byla zavražděna teprve tříletá Kristýnka. Ačkoliv nyní se sousedé nezdráhají o tom, co se v domácnosti rodiny dělo, úřadům ji prý nikdo nenahlásil. Dívence, která měla být podle tvrzení ženy, s níž mluvil jeden ze záchranářů, nalezena mrtvá a potlučená v pračce, tak neměl kdo pomoct.

Policie pro TN.cz potvrdila, že do bytu, kde byla holčička nalezena, v červnu letošního roku vyjížděla hlídka i kvůli napadení. Když strážníci přijeli na místo, našli tam zraněnou matku Kristýnky Alenu. Tu měl zbít její přítel Václav, který ji podle svědectví ženy z okruhu rodiny zatáhl i do drog. Ačkoliv sousedé volali především kvůli hluku policisty poměrně často, ani oni, ani samotní strážníci prý úřadům rodinu nenahlásili. "Sociální pracovníci přerovského magistrátu nedostali ani jediný podnět od policistů, kteří u hádek partnerů zasahovali a přitom věděli, že je tam i malé dítě, nedostali ani podnět od sousedů nebo od blízkých této rodiny," uvedla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Příbuzná zavražděné holčičky se domnívá, že ačkoliv matka dívenky byla zdrogovaná, největší podíl na její smrti má právě otčím. Toho se policistům už od středy, kdy po něm pátrají, nedaří najít. "Já si myslím, že ona v tom prsty nemá, já si myslím, že ona byla pouze zdrogovaná a že největší vinu má na tom ten chlap. Ten feťák řekl, že když ráno odcházel z domu, ta malá byla naživu, jenže podle policajtů a doktorů ta maličká musela umřít nad ránem," uvedla pro TV Nova.

Zatímco otčím zavražděné holčičky zmizel a policie po něm zatím bez úspěchu pátrá, matka Kristýnky se ještě stále nenachází ve stavu, v němž by byla schopná vypovídat. Ačkoliv je jisté, že dívenka zemřela cizím zaviněním, více odhalí až nařízená soudní pitva, jejíž výsledky by již brzy měly být známy.

Související články

Další články