Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Otčím mlátil Marečka, že z něj stříkala krev: Musíme vymalovat, řekla na to matka

Zdroj: Foto: Deník/Karel Pech
+ Dalších 22 fotografií
foto matky uvnitř
Otčím utýraného Marečka z Loun Josef K. stanul u Krajského soudu v Ústí nad Labem, kde se od čtvrtečního rána zodpovídá z týrání a následné vraždy tříletého Marečka. Otřesný případ hrůzostrašného týrání malého chlapečka otřásl celým Českem. Lidé volají po nejvyšších trestech jak pro otčíma, tak pro matku. Josefovi K. z Loun hrozí až výjimečný trest.

Není to tak dávno, co vyšly najevo hrůzné podrobnosti týrání tříletého Marečka, kterých se na nebohém chlapci dopouštěl jeho otčím Josef K. Otčím jej měl bít, pálit o něj cigarety, vytrhávat vlásky a kousat různě po celém tělíčku.

Chlapečkova matka Simona T. týrání jen přihlížela. Od čtvrtečního rána se Josef K. zpovídá u Krajského soudu v Ústí nad Labem ze zrůdností, které spáchal na Marečkovi. Josefovi K. hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

U soudu se obžalovaný nechal slyšet, že se nedalo snášet Marečkovo zlobení a neposlouchání. „Byl jsem agresivní. Když je člověk na řešení věcí sám, drželo se to ve mně. Nejvíce mě vytáčelo, že zlobil. Když se mu něco nelíbilo, tak sebou házel o zem, vyhazoval jídlo, neposlouchal, a když jsem mu něco řekl, tak vůbec na mě nereagoval. Ignoroval mě,“ vysvětloval u soudu podle Žateckého deníku otčím.

Otčím také přiznává, že jednou zmlátil Marečka tak, že z něj stříkala krev. „Když jsem to viděl, už jsem toho nechal. Že by z něj stříkala krev, se stalo jenom jednou," řekl otčím a dodal, že u týrání byla i jeho matka. „Řekla, že budeme muset vymalovat,“ dodal.

Všechno vyvrcholilo v noci z 15. na 16. února 2019, kdy otčím Marečka tak agresivně zbil, že se chlapeček už neprobudil. „Mareček ležel v postýlce, byl ztuhlý, nereagoval. Tak jsem ho vzal do náruče, osprchoval jsem ho studenou vodou. Vytáhl jsem ho, převlíkl a dal jsem ho zpátky do postele. Nereagoval, tak jsem mu dal čtyři facky, napřáhl jsem se asi z půl metru. Vůbec nereagoval,“ popisoval otčím.

Matka Simona T. i otčím nezavolali doktora, protože se báli, že jim dítě odebere sociálka. „Báli jsme se, že nám Marka vezmou,“ řekl Josef K. s tím, že když se ráno probudil, chlapeček byl již mrtev.

Související články

Další články