Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Otázka pomsty? A můj vztah k ostatním soutěžícím? Čtěte první rozhovor s vítězem soutěže MasterChef Romanem

Roman tomu včera nemohl uvěřit, že se stal MasterChefem.
Zdroj: TV NOVA
+ Další fotografie
Od včerejšího večera je vítězem letošního ročníku soutěže MasterChef sympatický učitel tělocviku Roman. Byl to neúprosný a napínavý boj. Své špičkové kulinářské dovednosti obhájil Roman lépe než Jirka a nyní se pyšní titulem nejlepšího kuchaře. Co řekl Roman v rozhovoru pro TV Nova?

Byla to opravdu velkolepá show. Včerejší finále soutěže sledovaly s napětím miliony diváků. Do poslední chvíle to byl hodně vyrovnaný souboj. Oba amatérští kuchtíci se s vypětím sil snažili odvést co nejlepší výkon.

Rozhodnutí poroty potěšilo zejména ženské publikum. Pohár MasterChefa a půl milionu korun si odnesl slaďouš Románek Z vítězství byl docela v šoku. Nejspíš to vůbec nečekal. Ihned po vyhlášení výsledků se rozpovídal o tom, jak vítězství vnímá.

„Pocity jsou to nepopsatelné, protože je to opravdu silný zážitek. Moje slovní zásoba to nedokáže pojmout. Uvnitř mě se to všechno točí a víří. Je potřeba trochu času, abych si vlastně uvědomil, co se to všechno stalo, a pak bych možná mluvil lépe,“ uvedl Roman v rozhovoru pro web TN.cz

K novému českému MasterChefovi se samozřejmě vyjádřili i porotci

Marek Raditsch řekl: „Poslouchal rady, byl precizní a je vidět, že vaří nejenom rozumem, citem, ale i srdcem."

"Já jsem řekl úplně na začátku, že hledáme skvělého kuchaře. Ten, kdo vyhraje MasterChefa, v sobě musí mít úctu a pokoru. Tu Roman má a ještě k tomu skvěle vaří," dodal Miroslav Kalina.

„Roman dělá dojem, že je velmi skromný chlapec. Ale musím říct, že právě skromnost ho dovedla tam, kde je,“ uzavřel hodnocení poroty Marek Fichtner.

A co vlastně účast v soutěži pro Romana znamená?

„Byl to ohromný přínos. Mně se tam hrozně změnilo vnímání, co se týká především servírování jídla."

Kdo z porotců Romanovi nejvíc sedl?

„Porota jako taková mě zásadně ovlivnila. Nejbližší ze všech, co se týká vaření a toho pojetí a chápání, mi byl pan Kalina."

Roman se rozpovídal i o tom, jak vycházel s ostatními soutěžícími:

„Pochopitelně jsem vnímal, že někdo mi je lidsky blíž a někdo naopak dál. Ale na druhou stranu jsem vůbec necítil potřebu ani záměr jakkoli… Já ani nevím co, otázka pomsty nebo něco takového mě absolutně nenapadla. Všechny jsem je uznával jako plnohodnotné soupeře, které respektuji."

Co bylo pro Romana nejtěžší?

„Udržet všechno v tajnosti byl velmi náročný úkol, protože samozřejmě těm dotazům se nedalo vyhnout. Lidé, přestože tušili, že asi nebudeme moct něco prozradit, tak se přesto ptali a já jsem tedy opakovaně musel říct: Televize je ten jediný zdroj, který vám všechno řekne.“

A bude Roman vařit, učit, nebo obojí dohromady?

„Já si sám sebe neumím představit jako člověka, který je 15 hodin zavřený v kuchyni a nemůže se jít proběhnout do lesa. A na druhou stranu si myslím, že jsem odvedl poměrně slušnou práci, na které by se třeba dalo stavět, a pravděpodobně toho budu chtít využít."

Na závěr fanynkám vzkazuje:

"DĚKUJI! Za podporu a důvěru, přestože mi svoji podporu vyjadřovali po tom, co já už jsem znal výsledek, tak je to něco, čeho si obrovsky vážím," odpověděl nový MasterChef na poslední otázku webu TN.cz.

Související články

Další články