Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Osudoví muži princezny Krasomily (90). Aleně Vránové krachla obě manželství, její dcera se upila k smrti

Alena Vránová slaví 90! Obě její manželství krachla, dcera se upila
Zdroj: profimedia, Československá státní televize, koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
NAROZENINY

Známá herečka Alena Vránová slaví úctyhodné 90. narozeniny. Nezapomenutelná princezna Krasomila z Pyšné princezny je stále elegantní dámou, ukrývá v sobě však mnohé bolesti. Nevydržela jí manželství a přišla taky o dceru. Ta se, jak napsal idnes.cz, upila k smrti.

Herečka Alena Vránová se ve filmovém světě proslavila hlavně díky roli princezny Krasomily v oblíbené pohádce Pyšná princezna.

Role Aleny Vránové

Zahrála si i v dalších desítkách filmů a seriálů, jako například Ztracenci, Já už budu hodný, dědečku, Vratné lahve, Ulice nebo Specialisté. Nikdy se však nálepky princezny Krasomily nezbavila. A to, ani když sehrála princeznu Dišperandu v pohádce Hrátky s čertem.

O krásnou herečku byl velký zájem nejen na filmové scéně, ale taky mezi muži. Ona si za svého prvního manžela vybrala básníka Pavla Kohouta, kterého si vzala krátce před natáčením pohádky Pyšná princezna. V té době byla Vránová studentkou DAMU a svému vyvolenému řekla ano v den Stalinových narozenin, což bylo ženichovo přání.

Osudoví muži Aleny Vránové

Pak se ale začalo natáčet a nezapomenutelná pohádka změnila Vránové doslova celý život. Mezi ní a hercem Vladimírem Rážem, který hrál krále Miroslava, přeskočila jiskra. „Zpočátku jsme sice hráli příběh Krasomily a Miroslava, ale pak naše vzájemné city vzplály a my jsme do té pohádky vložili kus opravdické lásky,“ vzpomíná Vránová pro web blesk.cz.

Kohout coby čerstvý novomanžel zuřil a ve své hlavě začal spřádat plány na pomstu. A ta nebyla malá! O své nevěrné ženě, se kterou se rozvedl, napsal divadelní hru o tom, že kdo je schopen zradit lásku, snadno zradí i vlast.

Hra s názvem Dobrá píseň se hrála v divadlech po celé republice. „Lidé mě začali odsuzovat a filmaři se mě báli,“ svěřila se Vránová pro blesk.cz. V té době se psala 50. léta a politické procesy běžely naplno. Nakonec se její bývalý manžel znovu oženil a Vránová měla možnost zase vystupovat v oblastním divadle.

Smrt dcery Aleny Vránové

Nakonec si Vránová za manžela vzala i Ráže a společně se jim narodila dcera Markéta. Jejich manželství však nemělo s pohádkou nic společného a bylo propleteno mnoha hercovými milostnými avantýrami. A milence si našla i Vránová.

Pár se nakonec rozvedl. Jejich dcera Markéta vystudovala filologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, mluvila čtyřmi jazyky a dokonce si udělala i doktorát. Měla i svou vlastní cestovní agenturu a jako tlumočnici se jí podařilo procestovat kus světa.

Vdala se, jenže manželství se ale rozpadlo a ona se začala utápět v alkoholu. Jak píše idnes.cz, po čtyřicítce přišla o všechno a v roce 2013, kdy lidé o Vánocích sledovali vánoční klasiku v podobě Pyšné princezny, ona v nemocnici umírala na selhání jater a celého organismu. Zemřela ve svých 55 letech.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy