Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Osudové ženy Josefa Abrháma (†82): Naďu Urbánkovou vyměnil za mladičkou Libušku

Josef Abrhám a jeho osudové ženy.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Osudové ženy

Zpráva o tom, že zemřel jeden z nejoblíbenějších českých herců Josef Abrhám (†82), zasáhla celé Česko. Herec více než čtyřicet let strávil po boku herečky Libuše Šafránkové (†68). Předtím, než ji však poznal ještě jako mladou dívku, byl osm let ve vztahu se zpěvačkou Naďou Urbánkovou (82).

Herec Josef Abrhám ztvárnil ve svých nejznámějších rolích muže, kteří neumí odolat šarmu ženy, a ve skutečném životě tomu nebylo jinak. Ačkoliv ženy nestřídal jako ponožky, když se zakoukal do mladičké Libušky Šafránkové, byl ochoten po osmi letech vztahu odejít od zpěvačky Nadi Urbánkové, která s ním plánovala dítě.

S Naďou Urbánkovou se Abrhám seznámil v roce 1968 během natáčení televizního snímku Bahno. „Strašně jsem se do něj zamilovala. Vydrželi jsme pak spolu osm let. Nikdy jsme se nevzali, byl to však jeden z nejdelších vztahů mého života a z mé strany určitě nejsilnější. Jen na ten rozchod nerada vzpomínám,“ prozradila před časem Urbánková, jak informoval Blesk. Urbánková si přála s Abrhámem dítě, jenže on jí řekl, že se na to ještě necítí.

Přeskočila mezi nimi jiskra

V roce 1972 účinkoval Abrhám v Činoherním klubu, kam přestoupila také o třináct let mladší Libuška. Její první rok působení v divadle se s Abrhámem pouze míjeli, jelikož spolu neúčinkovali v žádné hře. „Jeden o druhém jsme ale moc dobře věděli,“ přiznávali po letech oba, jak informoval před lety iDnes.

Libušku Abrhám zaujal a chodila se tajně dívat na jeho představení, což ostatně dělal i Abrhám. Nakonec mezi nimi přeskočila jiskra a dali se dohromady. V začátcích jejich vztahu byl však ale ještě stále zadaný s Naďou Urbánkovou. Zpěvačce řekla pravdu o nevěře partnera její kadeřnice. Urbánková následně utekla do amerického Nashvillu a vzala si manažera Jana Nemejovského, s nímž má dceru Janu Fabiánovou.

Hráli spolu v komediích

Abrhám si Libušku Šafránkovou vzal v roce 1976 a o rok později se jim narodil syn Josef mladší. Společně si zahráli třeba ve filmech Svatební cesta do Jiljí nebo v oblíbené komedii Vrchní, prchni!

Spolu nakonec strávili přes čtyřicet let a patřili k nejstabilnějším párům českého showbyznysu. V posledních letech života se jeden o druhého starali, a když Libuška zemřela v červnu minulého roku v osmašedesáti letech, Abrhám se již zcela stáhl do ústraní. Vzal si ho k sobě jeho syn, který se o herce staral.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy