Tereza H. je ještě stále v pákistánské vazbě. A ještě hodně dlouho v ní pobude. Soudní proces s luxusní společnicí by měl začít do půl roku. Tereze asi moc nepomůže, že se přiznala, že drogy nepašovala z Pákistánu poprvé. V zemi byla čtyřikrát a je pravděpodobné, že vždy vezla drogy. Informoval o tom portál Samaa.tv.

Trest smrti českou pašeračku podle oslovených právníků nečeká, jelikož se cizincům neuděluje, ale mnohaleté vězení ji zřejmě nemine. Informoval o tom portál Samaa.tv.

K vyšetřování se pro portál novinky.cz vyjádřila také mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentova. "Dokud nebude ukončeno, tak nebude stanoven ani termín soudu, který by měl posuzovat vinu, případně stanovit výši trestu,“ uvedla. Vazba byla Tereze prodloužena o osm dnů.

Jak Tereza H. cesty do Pákistánu vysvětlovala rodině? Tvrdila, že v zemi fotí módu a pracuje jako modelka. Podle pákistánských novinářů byl také zadržen její komplic a šéf T. T. Tárik. Ten měl celý obchod s heroinem organizovat a také byl milencem české pašeračky.