Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Osudové okamžiky hvězdy Angeliky: Robert Hossein tragicky přišel o snoubenku a zažil zjevení

Robert Hossein hraje i v pokročilém věku. Proslavily ho především filmy o Angelice.
Zdroj: S.N. Prodis a Dopamyne films, koláž: eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
NAROZENINY
Robert Hossein, který dnes slaví úctyhodné 93. narozeniny, má na kontě několik zajímavých filmových rolí. Do srdcí všech fanynek se ale navždy zapsal jako nezapomenutelný hrabě Joffrey de Peyrac z filmů o Angelice, o jejíž srdce se ve skutečném životě několikrát ucházel. Ani jednou ale neuspěl. Jeho život byl i tak velmi pestrý.

Pařížský rodák Robert Hossein, jehož kořeny sahají až do Ázerbájdžánu, dnes slaví krásných 93 let. Už jako malý navštěvoval divadelní kurzy a ve svých devatenácti letech zaujal svým výkonem ve hře Lupiči.

Robert Hossein jako Joffrey de Peyrac

Hossein dostával i další zajímavé divadelní role a postupně přešel i do světa filmů, které také sám začal režírovat. Jeho herecká kariéra je však spjata především s filmovou Angelikou, kde si zahrál hraběte de Peyraca.

Představitelkou Angeliky byla Michèle Mercier, kterou se prý Hossein pokoušel svádět. Herečka ale jeho kouzlu nepodlehla, protože byla vdaná a věrná. Další ženy mu ale neodolaly. A některé z nich byly hodně mladé.

Robert Hossein měl slabost pro mladé ženy

V roce 1955 herec začal randit s tehdy teprve sedmnáctiletou Marinou Vlady, kterou si později vzal za ženu. Společně na svět přivedli dva syny, jejich vztah ale po necelých pěti letech krachl.

O tři roky později se dal dohromady s dcerou bývalého francouzského ministra Caroline Eliacheff, které bylo pouhých 14 let. Caroline doma sice řekla, že jde studovat do Anglie, ve skutečnosti ale šla žít s Hosseinem, kterého si taky vzala. Jeho přátelé se mu ale smáli a Robert skončil tak, že pomáhal kamarádům své ženy s domácími úkoly. Jejich manželství jim sice vydrželo jen necelé dva roky, ovšem v době, kdy se rozváděli, se jim narodil společný syn.

Robert Hossein zažil zjevení

Poté, co Hossein dotočil Angeliku, přestěhoval se do Paříže a zasnoubil se s Michele Watrin. Robert se těšil na další svatbu, té se ale nedočkal, protože Michele ve svých čtyřiadvaceti letech zahynula při autonehodě – navíc přímo před jeho očima. Potřetí se oženil až později se svou současnou ženou Candice Patou.

Když měl Robert čtyřicet let, tak byl pokřtěn v římskokatolické církvi. A v roce 1971 v Itálii dokonce zažil mariánské zjevení. Nejspíš i proto v roce 2007 uvedl hru Neboj se, která pojednává o životě papeže Jana Pavla II. Herec má také zvláštní oddanost ke svaté Terezii z Lisieux.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy