Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Osudová chyba ho stála život: Alex (†16) v autobuse smrti vůbec neměl sedět

Zdroj: archiv
+ Dalších 31 fotografií
tragédie
Slovensko se po středeční nehodě zahalilo do smutku. Na pátek byl u našich sousedů vyhlášen státní smutek a do školy, kterou zesnulí studenti navštěvovali, přijela i prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Pellegrini. Jednou z obětí tragické nehody je i šestnáctiletý Alex. Ten podle slov jeho tety v autobuse smrti neměl vůbec sedět. Prý za to mohla nešťastná shoda náhod...

„Pořád mi opakoval, že chce být právníkem,“ začala se slzami v očích popisovat paní Andrea svého synovce. Ta prý na té samé silnici před sedmi lety přišla i o syna. Tragédiemi zmítaná žena slovenskému deníku Pluska svěřila, že Alex v autobuse, který havaroval, vůbec neměl být.

„Tím autobusem nikdy nejezdil, ve středu mu ale odpadla poslední hodina, a tak ho stihl… Byl to skvělý student a úžasný chlapec,“ slzela paní Andrea. „Všichni říkají, že to přejde, není to ale pravda. Smutek ze ztráty blízkého člověka zůstane vždycky, vím to podle sebe,“ uzavřela.

O Alexovi jako slušném mladíkovi promluvili i sousedé. „Všichni pláčeme a smutníme,“ začala povídat paní Mária. „Sama jsem jezdívala tímto spojem. Je to hrozné, všechno to byli mladí lidé, celý život měli před sebou. V tom autobuse zemřel i náš mladý soused Alex, vyrůstal s našimi vnoučaty, brala jsem ho jako svého,“ popsala paní Mária se slzami v očích.

Jeho rodiče se prý z tragédie nemohou vůbec vzpamatovat. „Když jim nezvedal telefon, nejdřív si mysleli, že se ztratil. Nebyl mezi oběťmi, takže obvolali všechny nemocnice, ani v jedné ale nebyl… Já jsem si myslela, že zůstal nedejbože pod vrakem nebo že v tom šoku odešel pryč,“ popisovala dále Mária. Rodiče do poslední chvíle doufali, že je naživu. „Bohužel v jednu v noci jim přišli policisté říct, že jejich syn nežije… museli jim dát injekci na uklidnění. Je to hrozné,“ zakončila paní Mária.

Kromě Alexe zahynulo dalších jedenáct lidí včetně čtyř mladistvých studentů.

Související články

Další články