Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Osudný autobus odhodilo tornádo i s mladým řidičem! Robert bojuje o život a jeho rodina potřebuje pomoc

Ilustrační fotografie.
Zdroj: Profimedia
Tornádo na Moravě

Rodinu Kosových postihla, stejně jako mnoho dalších rodin na jižní Moravě, strašlivá tragédie. Robert v době, kdy část republiky zasáhlo tornádo, zrovna řídil autobus. Ten byl smeten do pole a řidič i jedna z cestujících utrpěli vážná zranění.

Nejenže rodině Koskových vzalo tornádo střechu nad hlavou, ale hlava rodiny je v nemocnici ve vážném stavu. Robert Kos 24. června zrovna řídil autobus na trase Hodonín - Břeclav, když je přepadlo tornádo. Spolu s ním jela v autobuse i čtrnáctiletá cestující Silvie.

Tornádo bylo silné

Přírodní živel měl neuvěřitelnou sílu a autobus přehodil ze silnice, přes koleje až na nádražní domek. Mladého řidiče musel do nemocnice ve Vídni transportovat vrtulník Rakouské záchranné služby, který přiletěl na pomoc. „Robert momentálně leží ve vážném stavu ve vídeňské nemocnici, dle prvních informací ho čeká pravděpodobně hned několik operací,“ popisuje tvůrce sbírky Jiří Muras.

Robertova rodina má v důsledku ničivého tornáda vážně poškozený barák. Navíc mají dvě děti ve věku čtyři a sedm let.

Pomoci můžete i vy

Obdobných případů, kdy vzal rodinám přírodní živel střechu nad hlavou, je spousta. K takovým účelům vznikly sbírky, jako je třeba Donio.cz, kam mohou lidé pod hashtagem #SpolecneProMoravu, přispívat finanční částky. Rodinám pomohou získat finance na start nového života po katastrofě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy