Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Osudná cesta smrti: Takhle vypadá přelet nad Aljaškou, při kterém zemřel Petr Kellner

Osudná cesta smrti Petra Kellnera: Takhle vypadá přelet nad Aljaškou, při kterém zemřel nejbohatší Čech
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Aljaška
Aljaška je právem považována za jedno z nejdrsnějších míst na planetě. Kvůli strmým horám i silným a nevyzpytatelným poryvům větru jsou rizikové i přelety helikoptérou. Jeden z nich se stal osudným i nejbohatšímu Čechovi Petru Kellnerovi (†56), který v sobotu zahynul při pádu vrtulníku. Podívejte se na video, jak takový přelet nad Aljaškou vypadá.

Aljaška je známá pro své nemilosrdné podmínky, ale i pro krásné scenérie, které nabízí lidmi nedotčená příroda. I proto je oblíbenou destinací zámožných podnikatelů, kteří často jezdí odpočívat na odlehlé horské chaty.

To byl případ i Petra Kellnera, který opakovaně navštěvoval luxusní horské středisko Tordillo Mountain Lodge. V něm vyjde sdílená dovolená na týden v průměru na 15 tisíc dolarů, tedy v přepočtu přibližně na 340 tisíc korun. Cena za soukromou luxusní chatu se šplhá ale až ke 3 milionům korun týdně.

Pobyt v přepychové chatě se ale Kellnerovi stal osudným. Zahynul při přeletu helikoptérou ze sídla na strmé svahy hor. Český podnikatel byl totiž vášnivým lyžařem, a tak se pravděpodobně vydal vrtulníkem na takzvaný heliskiing.

Tento adrenalinový sport spočívá v tom, že helikoptéra zaveze lyžaře do odlehlých kopců. Následně lyžaři skáčou ze stroje přímo na zasněžený svah, který sjíždějí. I proto jde o velice nebezpečný sport. Kellner ale zaplatil životem za pád vrtulníku. Zatím není jasné, co bylo příčinou tragické havárie.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy