Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Osud Doktora od jezera hrochů Šmída: Svrab, nádor a nečekaná smrt

Jaroslav Šmíd: Doktor od jezera hrochů měl svrab a zabil ho nádor
Zdroj: Falcon
+ Další 3 fotografie
těžký život

Herec Jaroslav Šmíd zemřel v pouhých sedmačtyřiceti letech. Lidé si ho nejvíce pamatují právě z komedie Doktor od jezera hrochů. Šmíd hrál ale také v seriálech jako Ulice nebo Život na zámku. Herec byl těžce zkoušen osudem a nakonec nečekaně zemřel. Jaký byl život Jaroslava Šmída?

Jaroslav Šmíd zemřel loni v polovině listopadu 2017. Lidé si ho nejvíce pamatují jako lékaře Čeňka v komedii Doktor od jezera hrochů. Herec to neměl v životě vůbec jednoduché. V roce 1991 se přiznal k tomu, že je homosexuál.

„Bylo to v roce 1991, kdy slovo ‚homosexualita‘ znělo jako prašivina (svrab) a ten jsem ostatně o pár let později také měl,“ svěřil se v roce 2013 serveru nakluky.cz.

Těsně po jeho smrti gay komunita začala spekulovat o tom, zda herec nezemřel na AIDS. Toto tvrzení ale okamžitě odmítl hercův kamarád Zdeněk Troška. „Není to pravda, žádné AIDS, ale jakýsi agresivní nádor na plicích, který prý už metastázoval. Aspoň co mi volal kolega,“ prozradil tehdy Troška redakci eXtra.cz. „A pak přece každý, kdo je gay, nemusí umírat na AIDS,“ dodal režisér.

Šmíd zemřel ve velmi mladém věku na prakticky banální zápal plic, který by člověk jeho věku a kondice měl vyléčit za pár týdnů. Problém byl ale údajně v tom, že herec jednotlivé nemoci často přecházel.

„Neustále přecházel nějaké chřipky a nachlazení, nikdy se pořádně nevymarodil a hned utíkal hrát do divadla, což je na tělo pořádný nápor,“ řekl zdroj deníku Blesk.

„Už jednou takhle přecházel zápal plic, dokonce se nechal na revers pustit z nemocnice. To bylo přede dvěma měsíci, opět chtěl odejít hrát. Doktor mu tehdy řekl, jak je to nebezpečné, že je to nápor na srdce,“ prozradil Jaroslavův kolega.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy