Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Osud rappera 2Paca: Dostal se do problémů se zákonem, jeho vražda se dosud nevyjasnila

Krutý osud Tupaca Shakura: Jeho vražda se dodnes nevyjasnila
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Americký rapper Tupac Shakur, známý také jako 2Pac, se nesmazatelně zapsal do hudební historie. Jeho život ale rozhodně nebyl idylický. Dnes by oslavil 52 let, v roce 1996 však zemřel. Za jeho vraždu nebyl nikdo odsouzen, jak ale píše web XXL Mag, jeho biologický otec Billy Garland věří, že za smrtí Tupaca stojí vláda.

Tupacovi rodiče byli aktivními členy kontroverzního hnutí Černí panteři. 2Pacův nevlastní otec Mutulu Shakur patřil dokonce k nejhledanějším uprchlíkům FBI. Pomohl totiž utéct své sestře z vězení, ve kterém měla být po zbytek svého života.

Tupacovy desky

Rapper Tupac Shakur na začátku kariéry působil jako doprovodný tanečník, pak vydal své první sólové album 2Pacalypse Now. Jeho texty byly hlavně o politice, rasismu a špatné sociální situaci. Tehdy sklidil velký úspěch a obdržel Zlatou desku.

Vydal proto další album, které mělo ještě větší úspěch. Ve stejném roce založil skupinu Thug Lige, se kterou vydal jedinou desku s názvem Thug Life: Vol. 1.

Na konci roku 1994 byl Tupac postřelen a okraden. Poté byl dokonce obviněn ze znásilnění. Lékařská zpráva ovšem znásilnění vyvrátila a dotyčná žena svou výpověď změnila na sexuální obtěžování. Nakonec vyhrála a 2Pac byl odsouzen na 4,5 let. Během toho mu vyšla třetí deska, která se stala multiplatinovou.

2Pac byl ve vězení

Skoro pětiletý trest si 2Pac ale neodpykal. Vysvobodil ho manažer Suge Knight, který zaplatil 1,5 milionů dolarů a známý rapper byl po 11 měsících z vězení venku. Po propuštění založil skupinu Outlaw Immortalz, se kterou vydal své nejúspěšnější dvojalbum.

Poté se ale namočil do dalšího problému. 7. září roku 1996 odcházel ze zápasu Mika Tysona a v hotelové hale napadl Orlanda Andersona z gangu Southside Crips. Ještě v ten večer byl v autě postřelen a o šest dní později následkům vážného zranění podlehl.

Jam zemřel 2Pac?

Jak ovšem píše web XXL Mag, jeho biologický otec Billy Garland věří, že údajný vrah ve skutečnosti neměl s Tupacovou smrtí nic společného. Ve skutečnosti Garland tvrdí, že za vraždou jeho syna stojí vláda.

Ze smrti Tupaca nebyl dodnes nikdo obviněn. Jak píše web Ati, tak výzkum bývalého detektiva LAPD Grega Kadinga tvrdí, že na vraždu Shakura byl na příkaz Puffyho (ten obvinění popřel) najat Duane Keith Davis. Spoušť prý nakonec zmáčkl Anderson.

2Pacovi bylo v době smrti pouhých 25 let, jeho matka poté založila oděvní značku Makaveli Branded Clothing.

Svůj pseudonym začal používat ještě během pobytu ve vězení, kde studoval Machiavelliho díla. V té době se také oženil se svou partnerkou Keishou Morris, do roka šli ale od sebe.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy