Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Osud předčasně zemřelého Tomáše Valíka z Ulice: Dětství v psychiatrické léčebně a hraní po boku hollywoodských hvěz­d!

Tomáš Valík jako Richard Zajíček.
+ Další fotografie
V pražské Nemocnici na Bulovce bojoval Tomáš Valík (†51) s vážnou nemocí. Té nakonec podlehl. Jaký je osud herce, kterého si diváci zamilovali v nekonečném seriálu Ulice?

Tomáš Valík na sobě nedával nemoc znát, až poslední týdny trávil v nemocnici. Během posledních měsíců svého života se podle informací Blesku hodně zajímal o duchovno a východní náboženství.

Herec pocházel z Opavy a měl velmi zvláštní dětství. S pěti sourozenci vyrůstal v psychiatrické léčebně – oba jeho rodiče tam totiž pracovali! Po maturitě se odstěhoval do Prahy, kde začal studovat na DAMU. Poprvé se před kamerami objevil ve filmu Copak je to za vojáka, ale až pohádka O Janovi a podivuhodném příteli ze začátku devadesátých let ho dostala do povědomí lidí.

Dokonce se objevil v pohádce italské koprodukce Princezna Fantaghiró, ale kolem roku 1995 se dobrovolně ze světa herectví vytratil. Cestoval a fotil po celém světě. Po návratu do Čech učil na pražské taneční konzervatoři Duncan Centre a od roku 2004 se objevoval ve vedlejších rolích českých seriálů. Rodinná pouta, Četnické humoresky, Pojišťovna štěstí a celých 8 let se objevoval i v Ulici jako sympatický pekař Richard Zajíček.

„Tomáš Valík byl báječný kolega, který do ateliéru vždy přinesl dobrou náladu. Jeho skon nás hodně zasáhl. Nikdy na něj nezapomeneme,“ řekla serveru Nova.cz producentka Ulice Monika Hasmanová.

Zahrál si i po boku hollywoodského herce Toma Cruise v Mission Impossible Ghost Protocol, ale on sám nejraději vzpomínal na svá léta na divadelních prknech.

Rodina herce zatím neobjasnila, jaká nemoc stojí za smrtí Tomáše Valíka, spekuluje se však o rakovině.

Mohlo by vás zajímat

Další články