Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Osud Petra Kellnera: Bezstarostnou fotku ze škodovky a smrt na Aljašce dělí 30 let

Zdroj: Se souhlasem Miloše Matuly
+ Dalších 9 fotografií
Vzpomínka
Na Petra Kellnera (†56), který v sobotu zahynul při tragické letecké nehodě, vzpomínají na sociálních sítích jeho přátelé a známí. Jedním z nich je také žurnalista Miloš Matula, který sdílel fotografii, na které vidíme Kellnera jako velmi mladého.

Fotografie, kterou Miloš Matula sdílel, pochází z prosince roku 1989. „Čekáme jako jedni z prvních natěšenců v prosinci 1989 ve frontě na přechod do Rakouska - kolegové z FS Barrandov - Petr byl u nás na brigádě a půjčil si od svého táty Škodovku, kterou jsme dopravovali do předvánoční Vídně,“ uvedl Matula k fotografii, na níž je brýlatému Kellnerovi teprve pětadvacet let. Tehdy asi nikdo netušil, že se z něho jednou stane nejbohatší Čech.

Není tajemstvím, že Petr Kellner měl k filmu blízko. Počátkem devadesátých let pracoval na Barrandově jako asistent filmové produkce. Dokonce se mihnul i před kamerou a můžeme ho vidět v krátkém záběru ve filmu Ireny Pavláskové (61) Čas sluhů Ten je zároveň jedním z mála videozáznamů Kellnera vůbec.

Nehoda s helikoptérou

Petru Kellnerovi a dalším čtyřem pasažérům se stala osudnou cesta helikoptérou. Šestičlenná posádka se v sobotu vydala vrtulníkem na takzvaný heliskiing, tedy sjíždění ze svahu, na který jezdec seskočí z letícího stroje. Kvůli zatím neznámé příčině ale helikoptéra havarovala. K události došlo na Aljašce, kde Kellner pobýval v hotelu Tordrillo Mountain Lodge. Z nehody vyvázl jen jeden přeživší, kterým je český snowboardista a bývalý reprezentant David Horváth (48). Ten teď leží v těžkém stavu v nemocnici, podle amerických médií je ale stabilizovaný.

Související články

Další články