Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Osud k ní byl krutý: Dívka se narodila bez rukou a přišla o rodinu. Život se jí ale nakonec úplně změnil

+ Další fotografie
S malou Sophi Green (7) se osud nemazlil. Narodila se bez rukou, a tak se hned odmalička naučila vše dělat nohama. Dokáže se najíst, psát i jezdit na kole. V čem ale vyniká, je tanec. Ten se stal její vášní.

Sophi pochází z Číny a narodila se bez rukou. Její biologičtí rodiče se jí vzdali, a tak holčička skončila v dětském domově. Dva roky poté měla to štěstí, že našla novou rodinu. Přijeli si pro ni manželé z Utahu a Sophi se tak s nimi zanedlouho přestěhovala do Ameriky.

Její noví rodiče čekali, že se Sophi budou muset naplno věnovat a péče o ni bude náročná. Jenže se spletli, Sophi všechny překvapila. „Vzpomínám si, když jsem jí chtěl dát poprvé zmrzlinu. Chtěl jsem ji krmit, ale ona se nenechala, chytla ji svojí malou nožičkou a začala lízat sama,“ řekl její otec Jeremy.

Všichni z její reakce a snahy byli nadšení. Zjistili, že Sophi může vyrůstat jako ostatní děti a hned se aklimatizovala. Je tak šikovná, že vše zvládá sama, dveře otevírá bradou, dokáže si umýt vlasy, psát, malovat i lakovat nehty. Dokonce jezdí i na speciálním kole, které jí rodiče pořídili.

Dívka ale objevila svoji vášeň, a tou je tanec. Začala chodit na hodiny baletu a tancuje každou volnou chvíli. „Když tančím, tak se cítím šťastná. Mám ho ráda. Můj bratr hraje na klavír a já na hudbu tančím,“ řekla Sophi.

Občas jsou lidé i zlí a Sophi se setkává s narážkami na svůj vzhled. „Několikrát přišla, přitulila se a plakala. Říkala, že chce dělat všechny věci jako ostatní děti. Ale jak plyne čas, tak je vůči všem poznámkám odolnější a už si z nich nic nedělá,“ řekla její maminka Christianne. Holčička je hlavně šťastná, že se dostala do milující rodiny a má kolem sebe spoustu lidí, kteří ji mají rádi a podporují ji v tom, co ráda dělá.

Související články

Další články