Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Osud Dany Vávrové: Leontýnka z Ať žijí duchové tajně bojovala s rakovinou

Osud Dany Vávrové: Leontýnka z Ať žijí duchové tajně bojovala s rakovinou
Zdroj: se souhlasem Filmového studia Barrandov
+ Dalších 11 fotografií
neštěstí
Rolí měla požehnaně, jenže osud herečce Daně Vávrové (†41) příliš nepřál. Ničila ji neopětovaná láska ke kolegovi i závažná nemoc, která ukončila její život. Navždy bude pro všechny diváky roztomilou Leontýnkou, která touží být člověkem. Od hereččiny smrti v únoru uběhne už 12 let.

I když herečka Dana Vávrová za svůj život účinkovala v nespočtu filmů a prosadila se i v sousedním Německu, navždy bude pro všechny diváky roztomilou Leontýnkou, která tolik touží být člověkem.

Mimo roli Leontýnky v Ať žijí duchové se také objevila ve filmech Amadeus, My všichni školou povinní, Jak se točí Rozmarýny nebo Arabela

Během natáčení se zamilovala do Dlouhého Jendy, kterého hrál v té době třináctiletý Jiří Procházka Jenže Dana u něj moc nepochodila a byla z toho dost smutná. Byl její první velkou láskou. „Danuška byla pěkná holka, ale na mě tehdy moc mladá. Bylo jí jedenáct a já už koukal po holkách, kterým rostla prsa. Trochu na mě kvůli tomu byla naštvaná…,“ svěřil se po víc než třiceti letech deníku Aha! dnešní majitel hudební agentury.

Dětství

Narodila se v Praze 9. srpna 1967 a už jako malou ji okouzlilo prostředí filmu. Už v deseti letech dostala nabídku zahrát si v Lipského známém filmu Ať žijí duchové! Právě tento film z ní udělal hvězdu. Později studovala na herecké konzervatoři. Dana už v 19 letech odjela z Československa do Německa. Zamilovala se do režiséra Josepha Vilsmaiera, který byl o 28 let starší. V pouhých devatenácti letech se za něj provdala. Mnozí ji doma kvůli tomu zatracovali, ale ona si nedala říct. Po těžkých začátcích v Německu se právě tam stala uznávanou herečkou a režisérkou.

Rakovina

To, že u Dany propukla rakovina, věděli jen její nejbližší. Boj se zákeřnou nemocí trval téměř rok. Lékaři Vávrové diagnostikovali rakovinu děložního hrdla. Po nějaké době proběhla metastáze nádoru do jater a plic. Rakovinu měla tím pádem téměř po celém těle. Posledních pět dní života strávila na mnichovské klinice. Pečoval o ni primář E. R. Weissenbacher, který byl rodinným přítelem Vávrové a přivedl na svět její dcery. V posledních minutách u jejího lůžka stáli manžel Joseph Vilsmaier a dcery Josefina, Janina a Theresa, kteří se s ní společně rozloučili. Zemřela 5. února v roce 2009. Pohřeb Vávrové se uskutečnil v rodinném kruhu nedlouho po její smrti.

V únoru roku 2020 pak dcery Dany Vávrové přišly i o tatínka. Dlouholetý partner a manžel filmové Leontýnky zemřel ve věku 81 let a světu to oznámila z pověření rodiny agentura, která ho zastupovala. Joseph Vilsmaier zemřel krátce po výročí úmrtí své milované ženy.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy