Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ostudný přešlap Andreje Babiše: Ruská trikolora na kravatě místo české

Andrej Babiš již ve správné kravatě.
Zdroj: profimedia
trapas
Premiér Andrej Babiš (65) prožívá v rámci oslav výročí 30 let od sametové revoluce pořádně perné chvíle. Začalo to už ráno, kdy ho dav lidí píšťalkami vypískal na Národní třídě, pokračovalo to projevem v Národním muzeu, kde opět připomněl svoji komunistickou minulost a ve finále byl nucen převléknout si kravatu. Trikolora na ní totiž nebyla česká, nýbrž ruská, někdo mluví i o slovenské.

Na faux pas byl premiér zřejmě upozorněn během dopoledne. Ráno při zapalování svíčky na Národní třídě měl totiž ještě na kravatě ruskou, potažmo slovenskou trikoloru, v Národním muzeu už měl ale správnou českou.

Česká trikolora je v pořadí bílá, červená, modrá. U ruské je to bílá, modrá, červená, stejně jako u té slovenské. Babišova přešlapu si všimlo i mnoho lidí na sociálních sítích. "Už mu od rána vyměnili kravatu s ruskou trikolorou za českou," napsal jeden z uživatelů Twitteru. "Proč mu nezkontrolujete kravatu, než ho vypustíte? Není normální, aby premiér ČR nosil kravatu v barvách jiné země," poukázal na faux pas další uživatel.

Babiš ale není prvním, komu se povedlo zaměnit českou trikoloru na kravatě za cizí. V roce 2013 oblékl kravatu se špatným pořadím barev i prezident Miloš Zeman při své inauguraci.

Související články

Další články