Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Ostudné dresy české reprezentace kritizuje i tenista Berdych: Barva svobody?

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
kritika
Národní tým v pondělí představil novou sadu venkovních dresů, kterou budou na hřišti oblékat fotbaloví reprezentanti. Firma Puma přišla s naprosto nečekaným designem dresů v zelené barvě, která má připomínat lipový list svobody. Jenže dresy hned odsoudila veřejnost, ke které se postupně přidávají i někteří čeští sportovci. Mezi nimi třeba tenista Tomáš Berdych (34).

V novém dresu, který má reprezentovat Česko, mají hráči poprvé nastoupit 17. listopadu na závěr kvalifikace v Bulharsku. A lidem a některým sportovcům se nelíbí. Třeba tenista Tomáš Berdych křiklavou zelenou odsoudil.

"'Barva svobody', běžte s tou politikou někam!!! Kde na české vlajce najdete žluto-zelenou!? To je národní dres červená-bíla-modrá!!" okomentoval představení nového oděvu pro venkovní zápasy.

Velká kritika

Tradiční barvy, jakými jsou červená, modrá a bílá, nahradila hodně reflexní zelená, která má představovat lipový list svobody. „Nevím, kdo tam na svazu hulil, ale asi to byla silná dávka,“ zní jeden z komentářů na Instagramu. Předseda FAČR Martin Malík však přiznal, že s negativními reakcemi se už od přijetí návrhu nových dresů počítalo.

Na reakce lidí, ale i třeba Tomáše Berdycha, se podívejte v galerii.

Související články

Další články