Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Ostuda století pokračuje: Jaromír Soukup přes své pohádky fakt přišel o TV Barrandov, usvědčily ho dokumenty

Jaromír Soukup si TV Barrandov koupil v roce 2012.
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
ROZHODNUTÍ

Přestože se vykrucoval, konečně to víme tutově: Jaromíru Soukupovi (55) na TV Barrandov už nepatří ani tužka nebo klika od dveří. A to přesto, že se nedávno dušoval, že tam má stále poloviční podíl. Portál Justice.cz v pátek ráno ale vydal zápis z nedávné valné hromady společnosti ovládající TVB a ten hovoří jasně: jediný pán TV skupiny je už jen Jan Čermák, Jaromír už je tam tedy fakticky pouhým moderátorem. Pád na dno tedy pokračuje, pro ego muže zvyklého komandovat a rozkazovat to musí být zdrcující rána.

Jaromír Soukup dopodnikal v TV Barrandov

Chtěl být velkým mediálním magnátem, kterého budou všichni plácat po ramenou, jaký je šikovný pašák, skvělý finančník, úspěšný muž a k tomu vynikající moderátor.

Místo toho je Jaromír Soukup terčem posměchu kvůli naprosto zpackanému podnikání, které skončilo dluhy určitě minimálně blížícími se miliardě, k tomu se mu celý národ směje kvůli jeho moderátorským výkonům, a navíc už nemá v TV Barrandov absolutně žádnou moc.

Proto mu nový majitel může kdykoli říci: „Je čas udělat pápá!“ A to se přitom ještě v půlce května snažil veřejnosti namluvit, že mu televize stále říká pane. Jenže úřední lejstra naznačila přesný opak.

Valná hromada Soukupa usvědčila z nepravd

Jak vyplynulo z notářského zápisu z valné hromady na portálu Justice.cz, který byl přidán v pátek 14. června 2024 pár hodin po půlnoci, vše se naplno odhalilo 13. května tohoto roku.

Tvrzení Soukupa, jak je stále majitelem, se tu rozplynulo jako pára nad hrncem, neboť na valné hromadě s ním pomyslně vytřeli podlahu.

Již delší dobu se spekulovalo o Soukupově konci ve statutárních orgánech TV Barrandov, což se potvrzuje ve třetím bodu valné hromady: „Z funkce člena představenstva se odvolává pan Mgr. Jaromír Soukup... a to s okamžitou účinností.“

Naopak do představenstva TVB se dostal Jan Čermák a do dozorčí rady jeho pravá ruka Andrea Geyer. Ta je od podzimu de facto ředitelkou TVB.

Není bez zajímavosti, že dle notářského zápisu na místě byli držitelé 80 % akcií, jmenovitě ale nebyli uvedeni. Dá se ovšem předpokládat, že jde právě o Jana Čermáka, který má být (třeba i přes třetí strany) dle Evidence skutečných majitelů prakticky stoprocentním skutečným vlastníkem.

Jak k tomu došlo

Připomeňme si, jak jsme se dostali až do tohoto bodu. Není to tak dlouho, co vyšlo najevo, že donedávna poměrně uznávaný mediální podnikatel Jaromír Soukup přišel vinou neúspěšného podnikání nejdříve o půlku Empresa Media a.s. (majitel Barrandov Televizní Studio a.s.), kterou musel prodat svému zachránci, obchodníkovi s pohledávkami Janu Čermákovi. Ve společnosti Soukup předtím totiž nasekal stamiliony dluhů, a nebýt příchodu investora, dávno by společnosti pohltili věřitelé.

Soukup se vše snaží omlouvat pádem byznysu po covidu, ve skutečnosti se ovšem v kruhu obřích dluhů jeho někdejší společnosti pohybují již mnoho let.

Před pár týdny se ukázalo, že ve státem spravované Evidenci skutečných majitelů je vedený už jen Čermák jako stoprocentní vlastník. Soukup nikde.

Mlžení Jaromíra Soukupa

Ten bůhvíproč v Deníku N reagoval slovy, že jde jen o chybu, že je půlka pořád jeho a druhý den že se zápis opraví. Jenže ani po čtyřech týdnech k ničemu takovému nedošlo, a tak brzy bylo jasné, že jde ze strany „magnáta“ o čistou fabulaci, případně o snahu nějak se smířit s novou situací, kdy už TV Barrandov poprvé po mnoha letech nevládne, ale je de facto pouhý zaměstnanec.

To musí být pro ego dosavadního ředitele TV skupiny strašně bolestivá nová zkušenost.

Stamiliony dluhů Romanu Janouškovi?

Podle informací naší redakce Soukup za přenechání druhé půlky TVB (EM) nedostal ani halíř. Naše zdroje tvrdí, že ho Čermák ale zbavil stamilionových osobních, nikoli firemních dluhů firmám kolem velmi kontroverzní podnikatelské figury Romana Janouška.

Jaromír Soukup s redakcí eXtra.cz dlouhodobě nekomunikuje, takže ani k tomuto se nevyjádřil, ale již dříve pro HN.cz poměrně zvláštně uvedl, že o žádných dluzích Janouškovi neví. Možná tehdy už byla věc srovnaná.

Doporučené video: Legendární tiskovka z představení pořadu Agáta Jaromíra Soukupa. Dnes je vše jinak:

Soukup nemá úplně nejlepší období. Podcast na Herohero, na kterém se mohl zahojit ohledně předpokládané velké touhy po popularitě, má tragický neúspěch. A navíc mu nyní na TVB přes léto ruší všechny pořady, přičemž už víme, že řada z nich se po přestávce už nevrátí. Přijdou změny, nové tváře, nové názvy a podobně.

Ještě, že má štěstí v soukromí, kdy získal dceru Rozárku do střídavé péče. Aspoň budou moci léto strávit spolu, když tatínek nebude muset (nebo moci) pracovat…

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy