Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ostuda pro Mikolase Josefa: Hvězda Eurovize přišla o 100 tisíc odběratelů na Instagramu!

Zdroj: Instagram
+ Dalších 8 fotografií
ČISTKA
Tomu se ale říká prekérka! Zpěvák Mikolas Josef (23), který loni poměrně úspěšně reprezentoval Českou republiku ve finále Eurovize, ztratil kolem stovky tisíc příznivců. A nabízejí se asi jen dvě možná vysvětlení: Buď zničehonic otrávil čtvrtinu svých fanoušků, nebo mu je Instagram sebral kvůli tomu, že si podporu ve skutečnosti koupil za peníze na virtuálním trhu!

Ještě v červnu měl bývalý uklízeč podle své bývalé talentové manažerky Jitky Fürst na Instáči 440 tisíc followerů (podobná čísla ale dokazují i další). „Tajemství úspěchu? Být autentický, osobní a hlavně makat!“ zaznělo na prezentaci Mikolasových instagramových úspěchů před půl rokem. Jenže o pár měsíců později jako by bublina splaskla. V sobotu 29. prosince už měl zpěvák jen 349 tisíc followerů. A v době psaní tohoto článku, tedy o pouhých pár dnů později, dokonce o další tři tisíce méně.

Podvody slavných

„To se stává, když si někdo nakupuje desítky i stovky tisíc lajků od farem,“ konstatoval čtenář, který nás na velký úbytek fandů sympaťáka Mikolase upozornil. Jestli je opravdu jedním z případů, který si podporu lidí zčásti platí, to samozřejmě nevíme, nebyl by ale první ani poslední v českém showbyznysovém rybníčku.

„Je to i v Česku velmi častá praxe. Celebrita chce na sociálních sítích vydělávat, tak si od čínských nebo jiných farem nakoupí odběry na Facebooku, Instagramu nebo na YouTube. Firmy se proti tomu snaží bojovat, ale marně. Po každém ‚zátahu‘ podvodníci zase vymyslí další fintu, jak světové giganty přelstít příště. Známé osobnosti z nákupu fandů mají nejen dobrý pocit, ale hlavně na vysoké počty odběratelů dají společnosti, od kterých dostávají kšefty, třeba peníze za uveřejnění fotky s jejich produktem,“ vysvětlil eXtra.cz jeden z analytiků sociálních sítí.

Tak snad bude Mikolas do budoucna úspěšný a tu stovku nažene u skutečných podporovatelů svou hudbou!

Související články

Další články