Paradoxně v dnešní době nejsou největším nebezpečím pro celebrity paparazzi, ale obyčejní lidé, uživatelé sociálních sítí. Takzvaná lidová novinařina nejenže konkuruje oficiálnímu tisku, ale zdatně jej předhání. Zejména proto, že dnes má každý u sebe mobil, tablet, cokoliv, co dokáže fotit, nahrávat, připojit se odkudkoliv na Facebook nebo na Twitter, a nahrání fotky či sdílení videa jsou otázkou vteřiny. A nikdo vám nemůže zakázat, abyste to neudělali.

Přestože u Nemocnice svaté Marie už několik dní táboří lidé od tisku a houfy fotografů, kteří by jako první spolu s oficiálním prohlášením Buckinghamského paláce měli přinést zprávy o narození potomka vévodkyně z Cambridge (31) a prince Williama (31), pracovníci paláce a i sama královna se obávají nejvíc toho, že informaci vynese na sociální sítě někdo z nemocnice nebo z okolních čumilů ještě dřív, než se tak stane podle protokolu.

Profil královské rodiny spravovaný palácem na Facebooku i na Twitteru mlčí. Jindy štěbetá každých pět minut, ale ohledně narození třetího korunního prince či princezny chtějí pracovníci zachovat důstojnost a zprávu písemně vyvěsit na oficiální tabuli před palácem, jak se sluší a patří na takovou událost. V době moderních technologií je to ale závod s časem, kdo bude rychlejší. Zda veřejnost nebo úředníci. I proto je možné, že Kate, která je nyní mimo Londýn, přijede do nemocnice během hluboké noci, kdy se předpokládá minimální bdělost všech, kdo stanují před křídlem Lindo, kde má Kate rodit. V každém případě se ale odběratelé profilu britské monarchie novinku dozví až z oficiální tiskové zprávy, nikoliv ze sítě. Teď se jen musí lidé z paláce snažit, aby jim to fenomén lidové novinařiny nepřekazil.