Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Ostře sledované vlaky: Takhle dnes vypadá železniční stanice, kde natáčel Jiří Menzel

Zdroj: Filmové studio Barrandov / eXtra.cz Martin Procházka
+ Dalších 5 fotografií
vzpomínka
Snímek Ostře sledované vlaky vznikl na základě stejnojmenného románu od Bohumila Hrabala. Režie se před skoro 55 lety ujal uznávaný režisér Jiří Menzel (†82), který minulý rok zemřel. Přichystali jsme pro vás několik snímků, jak dnes vypadá místo, kde se snímek natáčel.

Letos v listopadu to bude 55 let, co vznikl oblíbený černobílý snímek Ostře sledované vlaky, dodnes velmi oblíbený film. Stejnojmennou povídku v roce 1965 napsal Bohumil Hrabal a to by bylo, kdyby se takový skvělý román nezfilmoval. To si vzal na starost dnes již zesnulý režisér Jiří Menzel.

Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici přes své milostné problémy dospívá na práh mužství…

Redakce eXtra.cz se vydala na místo, kde se Ostře sledované vlaky natáčely, na železniční stanici v Loděnicích. V galerii se můžete podívat, jak místo vypadá dnes.

Související články

Další články