Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Ostře kritizovaná Mayyya: Kam se poděly peníze, které vybrala na pomoc Moravě

Streamerka vybrala od lidí obnos peněz, který záhadně zmizel.
Zdroj: instagram/duklock, youtube/Derd_luck
charita

Oblíbený komentátor a kritik youtuberů Duklock upozornil na streamerku Mayyyu, která si měla nechat peníze, jež vybrala na charitativním streamu na Twitchi. Fanouškům začalo být divné, že nikdy řádně nedoložila, kam peníze odeslala. Od doby, kdy se spekulace objevily, nikdo pořádně neví, kde je pravda.

Uznávaný komentátor dění na česko-slovenské youtubové scéně youtuber Duklock pátral po tom, jestli si streamerka Mayyya skutečně ponechala peníze, které od lidí vybrala na charitu.

Podezření kvůli detailům

Tato mladá streamerka se už dříve angažovala ve vybrání finančního obnosu pro útulek. Nedávno stejnou akci zopakovala při vybírání peněz pro lidi postižené tornádem na Moravě. Celkem od dárců vybrala 20 050 korun. Po nějaké době se však začaly objevovat detaily, které do sebe úplně nezapadaly, a tak ji lidé začali podezřívat, zda vybrané peníze skutečně odeslala tam, kam slibovala. Důkaz totiž nikdy neukázala.

Vyjádření streamerky

Streamerka Mayyya se k situaci vyjádřila. "Myslela jsem si, že jsem ty peníze odeslala, ale nebylo tomu tak. Netušila jsem, že něco jako falešné nadace existuje. Nechápala jsem, co se děje, a ignorovala jsem to. Myslela jsem, že mi chtějí ublížit," vyjádřila se zmateně streamerka pro herní portál PLAYzone.cz. Samotná nadace mezitím potvrdila, že jim částka nikdy nepřišla. Na to se strhla lavina reakcí a velké kritiky.

"Zjišťovala jsem si info, když moje platba nedorazila, a poslala jsem to na špatnou nadaci. Už jsem se spojila s nadací a omluvila se za problémy," dodala Mayyya. To však lidem jako obhajoba nestačí. "Tak tohle mi přijde jako strašná pí*ovina," prohlásil Duklock ve videu. "Takže kdyby to lidi nezačali řešit, tak by vůbec netušila, kam ty peníze poslala?"

Oběť, nebo podvodnice?

Duklock se pak celou situací ještě dále zabýval a došel k závěru, že se mladá streamerka pravděpodobně nechala obrat o peníze od podvodníka – falešné nadace. "Koukal jsem se na ten e-mail, ze kterého jí nabídka na udělání charity přišla," řekl na Twitchi uživatel Skrease. Ten tvrdil, že podvodník (autor falešné nadace) zaměnil domény "darujte.cz" a "darujete.cz", čímž lehce zmátl svoje oběti.

Mayyya tak měla poslat peníze na účet rovnou podvodníkovi, a nikoli nadaci. "Jestli je tohle pravda, pak už bych téhle streamerce nikdy nic neposlal, být divákem. Pokud nemáte čas na to udělat dobře charitu, nedělejte charitu. Ověřovat si informace a nenechat se napálit, to je základ, a to zvláště u charity," okomentoval situaci Duklock. On sám charitativní streamy už pořádal a připomněl, že kromě ověření dotyčné nadace je potřeba i řádná darovací smlouva.

Kde je skutečně pravda, to se však ještě neví.

Související články

Další články