Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ostravský houbař trhl všechny rekordy: V krvi měl neuvěřitelných 8,83 PROMILE!

Prý měl jen necelé dvě piva…
Zdroj: profimedia.cz
Kdo sem tam popíjí, ví, že při třech promile nastává už většinou naprostá dezorientace. Houbař z Ostravska toho ale vydrží mnohem více. V krvi mu naměřili neuvěřitelných 8,83 promile. Monstrózním množstvím alkoholu v krvi šokoval i zkušené lékaře.

Jednačtyřicetiletý muž z Ostravska skončil v nemocnici v Krnově na Bruntálsku poté, co při houbaření špatně došlápl na kotník a utrpěl komplikovanou zlomeninu. Lékařům přišlo, že s jeho artikulací není něco v pořádku, a tak vzhledem k chystané operaci potřebovali vědět, kolik toho muž vypil.

Houbař tvrdil, že měl jen jedno a půl piva. V krvi mu však bylo naměřeno 8,83 promile alkoholu. Operace ve stejný den tedy nepřicházela v úvahu. Následovala až 24 hodin poté, kdy muž dostatečně vystřízlivěl. „Pacient chodil, byl orientovaný. Klinicky vypadal maximálně na tři promile alkoholu. Přibližně o hodinu a půl později jsme mu nechali udělat další odběr, kdy měl po přepočtu 8,15 promile alkoholu v krvi. Pacienta jsme proto hlídali a pomocí infuzí hydratovali,“ prohlásila pro Českou televizi primářka interního oddělení Naděžda Mičudová.

Zároveň dodala, že se za svojí třiatřicetiletou praxi s ničím takovým nesetkala.

Související články

Další články