Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ostrá výměna názorů: Vedete svatou válku proti gayům, pustil se Jagelka do Jochové

Zdroj: CNN Prima News
Manželství
Pořádně dusnou atmosféru nabídl poslední díl pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. V něm se řešilo téma manželství, konkrétně zda je pouze pro muže a ženu, nebo ho mohou uzavírat i homosexuálové. Jejich stranu zastávali partneři Aleš Cibulka a Michal Jagelka, naopak za tradiční manželství bojovala předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová spolu s manželem Romanem Jochem. Ti trvali na tom, že homosexuálové berou práva dětem.

Manželství podle Jany Jochové rozhodně není pro všechny. Předsedkyně Aliance pro rodinu zastává názor, že manželský pár může tvořit pouze muž a žena, kteří jsou schopni plodit potomky. S tím souhlasí i její muž Roman Joch, ředitel Občanského institutu. „Manželství je od toho, aby vznikaly děti. Stejný názor měla vaše prababička i babička,“ řekla Jochová Aleši Cibulkovi a jeho dlouholetému partnerovi, herci Michalu Jagelkovi v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Podle Jochové homosexuální sňatky ohrožují práva dětí znát své biologické rodiče. S tím ale Jagelka důrazně nesouhlasil, podle kterého ne všechny děti znají své biologické rodiče. "Vám vadí jinakost, tak vedete svatou válku proti nám,“ kontroval Jagelka směrem k Jochové.

Debata se přiostřila

Zato Cibulka se pustil naopak do Jocha, který se často velmi kontroverzně vymezuje proti gayům. „Vy jste nás přirovnal k pedofilům a zoofilům. Netušili jsme, že někdo může mít ve 21. století tak hloupý názor,“ kroutil hlavou Cibulka a zároveň směrem k Jochové dodal, že je hrozné, že by homosexuály léčila a nepřijala partnera svého syna.

Podle Jochové je ale v občanském zákoníku uvedeno, že manželé mají řádně založit rodinu a řádně vychovávat děti. To nebylo po chuti Cibulkovi, který Jochové vstoupil do řeči s tím, že lže. Joch následně řekl, že se Cibulka nechová slušně a zároveň na adresu moderátora prohodil, že nevěděl, že je gay. „Já jsem deviant!“ vypálil sarkasticky Cibulka a odkazoval tím tak na Jochův názor, že homosexualita je deviace.

Rodina by měla být podle Jocha tradiční

Jochová se svým mužem pak i nadále trvali na tom, že jediná rodina by měla být ta tradiční, kde spolu žije muž a žena v manželském svazku, což chtěli v pořadu ukázat i na vlastním příkladu. „Oba se tváří jako zastánci tradiční rodiny, ale pokud si vás někdo vyhledá na internetu, tak za vámi stojí prapodivní a obskurní lidé a sdružení," řekl Jagelka na adresu svých oponentů v debatě a dodal, že manželé Jochovi akorát šíří zlo.

Související články

Další články