Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ostrá slova Andreje Babiše: Peksu a Zdechovského označil za vlastizrádce

Zdroj: Profimedia.cz
Europoslanci Mikuláš Peksa a Tomáš Zdechovský, kteří zkoumali údajný střet zájmů Andreje Babiše, byli premiérem označeni za vlastizrádce. Důvodem podle něj bylo, že prověřovali, jak Česká republika reaguje na výsledky auditů Evropské komise.

Delegace europoslanců v uplynulých dnech zjišťovala fakta o údajném střetu zájmů Andreje Babiše (65). Premiér na tiskové konferenci uvedl, že svým jednáním poškozují zájmy České republiky. „Pan Zdechovský a pan Peksa jsou vlastizrádci,” prohlásil.

Europoslanci se sešli se zástupci některých ministerstev a například i s předsedou Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslavem Kalou, Babiš schůzku odmítl. Opakovaně odmítá nařčení ze střetu zájmů ve spojitosti s evropskými dotacemi.

Vedení Pirátů, jejichž členem je Mikuláš Peksa, a vedení strany KDU-ČSL, jejímž členem je Tomáš Zdechovský, požaduje po premiérovi veřejnou omluvu. Oběma europoslancům navíc bylo údajně i vyhrožováno smrtí, kvůli čemuž se obrátili na policii.

Reakce politiků

Na Babišův výrok na sociální síti zareagoval předseda Pirátů Ivan Bartoš „Pane Babiši, k nehorázným výrokům na adresu českých europoslanců: upozornit na vaše zlodějiny není zrada vlasti a vy nejste stát. Nevím, jestli jste ten slovník pochytil v STB, ale nejsme na něj zvědaví. Kdo ohrožuje zájmy občanů, pokud se budou skládat na vaši hamižnost?“ napsal Bartoš na Twitter.

Ve svém vyjádření ostrými slovy nešetřil ani Miroslav Kalousek „Významnou političku CSU a EP označil veřejně premiér Andrej Babiš za “pomatenou”, české europoslance pak za “vlastizrádce”. Jsou to neklamné příznaky chcípající kobyly, která kope. Než ale chcípne, pokope toho ještě hodně. Odpovědnost ponesou všichni, kteří mu v tom pomáhají,“ napsal na Twitter.

Související články

Další články