Robert Záruba vždy byl synonymem pro hokej na České televizi. Komentuje už přes 25 let a většina fanoušků ho vždy milovala. Nad komentátorem se ale nejspíše začínají stahovat mračna. Jeho hlášky už přestávají bavit a začínají spíše nudit a vyvolávat negativní emoce.

„Jako kdyby se pořád chtěl vyrovnat Bosákovi. Tomu ty hlášky člověk i tak nějak věří a není při nich takhle křečovitý,“ celkem výstižně poznamenal na Facebooku Marek Táborský. Bosák je totiž komentátorská persona a na fotbal není u nás nikdo lepší.

Hokejový svět nejvíce pobouřila jeho hláška při vyrovnávající brance Michala Řepíka v souboji s Lotyšskem. „Už se zdálo, že na téhle zahrádce sklízet nebudeme, ale řepíkatý celer vykvetl v pravou chvíli,“ snažil se být Záruba vtipný, ale tentokrát mu to moc nevyšlo a spíše byl pro smích a pro ostudu svého řemesla.

Momentálně se fanoušci a odborníci rozdělili tak trochu na dva světy. Jeden stále hlášky české komentátorské legendy miluje, druhý ho nesnáší a kritizuje. Pořád ale v českých vodách nikoho lepšího nemáme, to je třeba si přiznat.