Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Ostrá diskuze: Děti z roušek zvrací, zuří lidé kvůli kauze žákyně, co žaluje školu

Zdroj:
KAUZA
Internetem koluje zpráva o rodičích, kteří skrz svou osmiletou dceru žalují základní školu v Českém Těšíně. Dle nich celodenní nošení roušky jejich ratolesti škodí, lidé na sociálních sítích hojně debatují o nošení roušek ve školách.

Včera jsme informovali o specifickém případu. Skrze svou osmiletou dceru žalují rodiče základní školu v Českém Těšíně. Nesouhlasí totiž s tím, aby jejich dcera ve škole používala celý den ochranné pomůcky proti koronaviru. „Dne 21. ledna jsem zjistil, že byla na právnickou osobu, naši školu, podaná žaloba. Už jsme všichni vážně vyčerpaní a do toho ještě přišla taková rána, že je na školu podána žaloba,“ uvedl server ČT24 vyjádření ředitele oné základní školy.

Lidé na sociálních sítích pod článkem, který o tom eXtra.cz publikovalo, rozsáhle debatují o povinnosti nosit roušky ve školách. Celá plejáda komentujících s postupem rodičů souhlasí. „Můj syn nechce kvůli tomu hadru do školy. Na podzim usínal ve škole, z jindy akčního dítěte byl uzívaný, unavený a smutný kluk. Takže se holčičce nedivím,“ konstatuje žena v diskuzi. Další popisuje, jak byla minulý čtvrtek ve školu pro dceru kvůli tomu, že zvracela. „Přišla jsem pro ni a všechna okna ve třídě, ve které byla s asistentkou a ještě jedním spolužákem, byla včetně ventilaček zavřená. Dnes malá přišla s tím, že další dvě děti mají problém, takže pokud mají děti být ve škole, tak ať tam jsou bez roušek,“ apeluje s tím, že jde hlavně o zdraví dětí. V debatě se najdou i tací, kteří říkají, že zakrytá ústa v době koronaviru by neměl mít nikdo. „Nikdo by v rámci svého zdraví roušku nosit neměl!“

Jsou ale i lidé, kteří s žalobou rodičů nesouhlasí. „Nesouhlasím, vnuk – autista – nemá problém. A pokud vím, vnučka mojí sestry také ne. Asi záleží i na tom, jak se jim to doma podá,“ tvrdí žena a další jí odpovídá, že s ní souhlasí. „Naše vnučky to berou jako samozřejmost, protože to vidí doma a ještě si ani jedna nestěžovala, že by jim rouška překážela.“ Další volí razantnější slova a konstatuje, že je neuvěřitelné, co si některé děti vylosovaly za rodiče.

Někteří komentující dávají i tipy, jak si se situací poradit mimosoudně. „Je třeba zajít za doktorem, aby jí napsal, že ze zdravotních důvodů nemůže celý den nosit roušku.“

Související články

Další články