Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Ostatní děti ryly raketami v antuce, ona dřela, říká o Markétě Vondroušové maminka

Zdroj: Instagram
+ Dalších 6 fotografií
tenisová hvězda
Její jméno se skloňuje ve všech pádech v mnoha zemích po celém světě. Nevídaně talentovaná česká tenistka Markéta Vondroušová (19) postoupila do semifinále na French Open, kde se o finále utká s britskou hráčkou Johannou Kontaovou (28). Co na její úspěch říká Markétina maminka a v čem byla Markéta výjimečná oproti jiným dětem?

Její hvězda stoupá strmě nahoru. V pátek se rozhodne, jestli tato talentovaná hráčka postoupí do velkého finále. Pro Českou Republiku by to byl obrovský úspěch. Naposledy se to podařilo Janě Novotné v roce 1993 ve Wimbledonu a poté Heleně Sukové na následujícím US Open, které se obě probojovaly do finále.

Z výsledku páteční hry je logicky nervózní rodina Markéty - sestra Julča a maminka Jindřiška, které jsou obě jejími největšími fanynkami. Maminka pro deník Aha! přiznala, že se už za ta léta psychicky obrnila a nervozitu nepociťuje. "Tenis mě naučil nic neočekávat, pak nemůžete být zklamání, takže neočekávám, ale věřím," říká Jindřiška Anderlová.

Také přiznává, že je náročné skloubit zaměstnání v nemocnici se sledováním Markétiných zápasů... "Mám hlavní a vedlejší poměr, skloubit se to dá. Zatím. I když je to náročné," řekla. Na otázku co její dceru dělá výjimečnou odpověděla velmi rázně: "Když začala hrát tenis, všechny děti ryly raketami v antuce a sledovaly ptáčky na stromech a ona zarputile odehrávala balonek. Sama vyhledávala pohyb, to dnešní děti normálně nedělají," přiznala.

Odměnu za její úspěch už má také vymyšlený. "Upeču jí jako správná máma nějakej megadort. Brzy bude mít narozeniny. Nejradši má Banánový s vaječným koňakem," uzavřela pyšná maminka.

Markétě budeme všichni držet palce. Zápas se hraje dnes v 11.10 hod. dopoledne.

Související články

Další články