Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Osobní štěstí je víc než kariéra. Alex Mynářová exkluzivně přes eXtra.cz vzkázala podporu kamarádce Witowské

Osobní štěstí je víc než kariéra. Alex Mynářová exkluzivně přes eXtra.cz vzkázala podporu kamarádce Witowské
Zdroj: David Kundrát / CNC / Profimedia, Facebook, Česká televize
+ Dalších 11 fotografií
vztahy
Manželka hradního kancléře a někdejší moderátorka České televize Alex Mynářová (37) podpořila svou kamarádku a bývalou kolegyni Světlanu Witowskou. Láska je podle ní víc než pracovní vrchol. „Osobní štěstí je víc než kariéra,“ řekla exkluzivně eXtra.cz půvabná Alex. A do koho si naopak rýpla?

Obě pohledné moderátorky pojí podobný osud. Do Alexandry se na chodbě veřejnoprávní televize zakoukal hradní kancléř Vratislav Mynář (53), když byl pozván do jednoho pořadu a ona měla zrovna službu ve zpravodajství. Zemanův muž to přitom neměl jednoduché, Alex si prý držela odstup.

O rande ji žádal několikrát. „Pořád jsem se mu snažila vysvětlit, že redaktorka, moderátorka veřejnoprávní televize, a politik není vhodná kombinace,“ svěřila se před čtyřmi lety Alex. Nakonec ale na schůzku kývla. Přiznala, že ji oslovil inteligencí, schopností a dávkou charismatu. Lásku pár zpečetil v roce 2015, kdy si Alexandra, rozená Nosková, vzala Vratislava Mynáře. Svatebním svědkem radostné události byl sám prezident Miloš Zeman (75). Mynářovi se dnes radují z dvou malých synů.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Na Kavčích horách to jiskří

A jak to tak vypadá, do blonďaté moderátorky Světlany Witowské (47), která sklidila uznání za profesionálně a vyváženě vedený rozhovor duelu dvou žhavých prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše (71), se zamiloval diplomat Petr Kolář (57). Blesk je na snímcích zachytil, jak se k sobě mají. Koláře si ČT zve do pořadů pro jeho odbornou orientaci v zahraniční politice a především v otázkách Ruska a Spojených států amerických. V obou zemích totiž sloužil coby český ambasador. Možná i v tomto případě přeskočila mezi diplomatem a novinářkou jiskra právě na Kavčích horách.

Oznámila odchod, ne však kvůli vztahu

Witowská v polovině června šokovala diváky i své kolegy, když oznámila svůj konec v hlavních večerních Událostech ČT a Událostech, komentářích. „Uvažuju o tom, jak ve svém životě dál, a nevím, co bude. Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svým časovým možnostem dělat nemůžu,“ citoval ji Deník N.

Prostřednictvím své právní zástupkyně ale Witowská ve sdělení pro média vyloučila, že by za jejím rozhodnutím stál případný nový vztah. Světlana teď v ČT jedná o svém dalším angažmá. „Oba posty opouští z osobních důvodů a na vlastní žádost. Česká televize s ní jedná o jejím pokračování v jiných formátech,“ řekla Blesku mluvčí ČT Karolína Blinková.

Dvojí metr?

Tady to ovšem začíná mít nádech dvojího metru v přístupu ČT ke svým zaměstnancům. Zatímco Alex se kvůli potenciálnímu střetu zájmů místo posunu v kariérním žebříčku nahoru sesunula dolů, do dopravního zpravodajství, až nakonec odešla z obrazovky úplně, s její kamarádkou Světlanou ČT o spolupráci na jiném formátu vyjednává. Nepovažuje tento přístup ČT Alex Mynářová za dvojí metr?

„Divák není hloupý. Rozpozná, když moderátor někomu straní. Nepřeceňujme u moderátorů střet zájmů. Guvernér NYC má bratra novináře CNN a nikdo to neřeší. A zrovna v ČT jsou jiní kolegové, kteří straní, nejsou objektivní a střet zájmů k tomu ani nepotřebují,“ rýpla si Alex do některých svých bývalých kolegů z ČT.

Láska i práci překoná

„Světlaně přeji hlavně soukromí. Z vlastní zkušenosti vím, že počínající vztah řešit veřejně není nic příjemného. Osobní štěstí je víc než kariéra,“ řekla eXtra.cz Alex Mynářová.

Je tak otázkou na Radu ČT, zda není vhodnější zabývat se víc vyváženým zpravodajstvím než osobními vztahy zaměstnanců. Možná by totiž, i jak naznačila Alex Mynářová, bylo mnohem přehlednější znát, kdo je čí kamarád…

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy