Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Osobní asistent Jacksona po letech promluvil: Michael měl zálibu ve starých a obézních ženách

Zdroj: extra.cz
+ Další 4 fotografie
vzpomínky
Scott Shaffer (44) byl dlouhá léta osobním asistentem Michaela Jacksona (†50). V době, kdy pro zpěváka pracoval, nebyl jen jeho zaměstnancem, ale i blízkým přítelem. Nyní poprvé promluvil o tom, jaké bizarní situace s králem popu zažíval - od čtení pohádek před spaním po nakupování velmi zvláštních erotických magazínů.

Scott Shaffer byl jedním z těch, kteří o životě s Michaelem Jacksonem po dlouhá léta nechtěli mluvit. Spousta lidí ze zpěvákova okolí se zlomit nenechala, Shaffer však nyní poprvé promluvil v otevřeném rozhovoru pro server thesun.co.uk. Podle jeho výpovědi nebyla práce pro krále popu nikterak jednoduchá, naopak na psychiku byla v jistých momentech náročná.

„Lidé říkali, že Michael nebyl na holky, ale já vím, že byl. Rád obdivoval fotky nahých žen, často mě posílal do stánků pro erotické časopisy. Jen málokdy ale chtěl něco obyčejného, jako byl například Playboy. Zajímaly ho obézní a staré ženy, zkrátka něco neobvyklého,“ uvedl Shaffer v rozhovoru.

I když měl podle Scotta zpěvák podivné sexuální fantazie, stále v sobě měl duši dítěte, která nad ním mnohokrát získávala převahu. Jako jeho osobní asistent mu Shaffer před spaním pravidelně čítával pohádky. „Nejraději měl knížku Goodnight Moon, která vypráví o králíčkovi, který přeje dobrou noc všem a všemu okolo něj. Michael měl zkrátka dvě stránky, jednu dospělou, s perverzními choutkami, a druhou dětinskou,“ zavzpomínal Shaffer.

„Dětinské chování jsme v jistých záležitostech měli s Michaelem společné, i já jsem se občas choval jako velké dítě. Například jsme oba milovali Disneyland. Když jsem tam s ním šel, nemuseli jsme čekat ve frontách, na některých atrakcích jsme byli i osmkrát,“ uvedl Scott a dodal, že časy s Jacksonem sice byly náročné, ale na druhou stranu se v jeho přítomnosti měl i dobře.

Scott Shaffer začal pro Michaela Jacksona pracovat v roce 1991 poté, co se seznámili na natáčení videoklipu k písni Black or White, na kterém Shaffer dělal jako asistent produkční. Brzy se stal Jacksonovým osobním asistentem a pracoval pro něj 7 let. Za tuto dobu si získal místo ve zpěvákově nejbližším okruhu.

Bývalý asistent Jacksona přiznal, že když viděl dokument Leaving Neverland, v němž James Safechuck a Wade Robson popisují sexuální zneužívání zpěvákem z dob, kdy byli oba ještě děti, zlomilo mu to srdce. Zároveň mu pak prý ale začalo dávat smysl mnoho událostí, které do té doby úplně nechápal.

„K tomu, abych se na dokument podíval, jsem se musel hodně přemlouvat. Věděl jsem, že jak to jednou uvidím, z hlavy to už nevymažu. Michaela jsem vždy bránil, ale když jsem slyšel, o čem James a Wade mluví, najednou do sebe všechno zapadalo jako kusy skládačky. Vzpomněl jsem si, jak za mnou Michael přišel a chtěl, abych Jamesovi sehnal práci v televizi. Já mu tehdy odvětil, že by bylo lepší, kdyby to zařídil on sám, na to mi ale řekl, že ne. Teď vím, že to bylo zřejmě proto, aby ho tahle laskavost s tím chlapcem nespojovala ve smyslu, v jakém s ním spojován být nechtěl," uvedl zlomený Shaffer.

„Ranilo mě to, jsem z toho smutný. Kdybych tušil, že se něco takového děje, něco bych s tím dělal a odešel bych. Spousta věcí mi po zhlédnutí toho dokumentu začala dávat smysl. Jako třeba to, proč o chlapce ztratil zájem ve chvíli, kdy dospěli. Nemyslím si, že Michael věděl, že dělá něco špatného. Podle mě si myslel, že tím, co dělá, dokazuje těm chlapcům lásku. Ale to není omluva, zničil jim životy. Na vině jsou ale i jejich rodiče, kteří své vlastní syny nechávali o samotě a bez jakéhokoliv dozoru s dospělým, téměř neznámým mužem," uzavřel Scott.

Související články

Další články