Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

OSN pobavila davy: Vyzývá k genderově rovnému slovníku, vysmál se i Topolánek

(ilustrační foto)
Zdroj: unsplash.com
+ Dalších 8 fotografií
Kritika a výsměch
Organizace spojených národů (OSN) schytává na sociálních sítích pořádnou kritiku, ale i výsměch. OSN totiž vyzvala lidi, aby se vyhýbali genderově zabarvenému slovníku. Slova, která se běžně používají v mužském tvaru nebo obsahují slovo muž, by měli nahradit slovem neutrálním.

Tak tohle se Organizaci spojených národů opravdu nepovedlo. Na sociální síti upozornili lidi, aby se snažili používat slovník, který není genderově zabarvený. Podle OSN by lidé například namísto slov přítel a přítelkyně měli používat vyjádření partner.

"Pomáhejte budovat svět rovnosti užíváním genderově neutrálního jazyka. Pokud si nejste jisti, zda oslovujete muže či ženu, vycházejte z toho, že oslovujete skupinu," napsala OSN.

Přešlap vedle

OSN se samozřejmě nedočkala takové reakce, kterou zřejmě očekávala. Lidem jejich nápad přijde bláznivý, nesmyslný, hloupý a směšný. "Upřímně, tohle nikoho nezajímá," komentovala jedna z uživatelek Twitteru. A zdaleka nebyla jediná. Pod příspěvkem o genderově zabarveném slovníku se strhla doslova lavina negativních komentářů.

"Začněte se zabývat skutečnými problémy, nebo se rozpusťte," vzkázal další. "Jsem žena. Chci být žena, manželka a matka. Jsem hrdou ženou. Nejsem to a nejsem neutrální!" rozhořčila se pod příspěvkem jiná komentující.

Mezi komentáři se také objevilo velké množství hýbajících se obrázků, tzv. gifů, které mluvily jasně. Například někdo příspěvek OSN okomentoval gifem se ženou, která měla zvednutý prostředníček.

K příspěvku se vyjádřila také řada Čechů, ke kterým se přidal i bývalý předseda vlády České republiky Mirek Topolánek. "Rozhodně jste se museli zbláznit. Proč tohle musíme platit?" napsal Topolánek.

Na další vtipné komentáře se můžete podívat ve fotogalerii. Co si o názoru OSN myslíte vy? Přijde vám to taky směšné jako mnohým, nebo s tím souhlasíte? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy