Julien (7) si hrál na zahradě před domem svých rodičů se svým kamarádem ze sousedství, když jej z právě starší chlapec z neznámých důvodů polil odlakovačem na nehty, který ležel opodál. Podle svědectví Julienovy matky pak chlapec vzal svíčku a jejího syna doslova zapálil. Nejrychleji reagoval jeden ze sousedů, který k Julienovi okamžitě přiběhl s vlhkým ručníkem a Juliena uhasil. I když jednal velmi rychle, oheň chlapce vážně poranil nejen na hlavě.

Julien utrpěl velmi vážné popáleniny na obličeji a horní polovině těla a aby se jeho stav začal zlepšovat, bude zřejmě potřebovat drahé léky a kožní štěpy, kterými mu lékaři dokážou zamaskovat popálená místa. Protože Julien plameny i vdechoval, podle lékařů není jisté, že nemá poškozené ani vnitřní orgány. „Popáleniny byly tak zlé, že syn musel okamžitě na operační sál,“ řekla listu Daily Mail jeho otřesená matka.

Julienův návrat do života bude podle zpráv lékařů trvat dva až tři roky a vyžadovat obrovské množství peněz. Rodina už založila kampaň na webu GoFundMe, která má Julienovi i jeho rodině pomoci překonat alespoň finanční náročnost celé tragédie. Díky penězům se také chtějí přestěhovat z bytového komplexu, který je v okolí nechvalně proslulý vysokou kriminalitou jak mezi dospělými, tak mladistvými.