Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Osmany Laffita během křtu své knihy neudržel slzy. Mluvím o věcech, které máma neví, řekl

Osmany s manželem a bývalým partnerem.
Zdroj: herminapress
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
křest knihy

Kubánský návrhář Osmany Laffita (57) pokřtil v srdci Prahy svou první knižní prvotinu s podtitulem Svlečený, kterou napsala Radka Červinková. Na akci dorazila mimo jiné Eva Decastelo (43), Vendula Pizingerová (50), Hana Gregorová (69) i bývalý přítel slavného návrháře. Laffita redakci eXtra.cz vysvětlil, proč nechtěl, aby byla kniha ve španělštině, a jak se mu fotilo v rouše Adamově.

"Stokrát jsem probrečel noc. Neměl jsem co jíst, neměl jsem peníze, ale byl jsem hrdý, nešel bych si půjčit. Tak jsem vychovaný. Když mě pak jednou na ubytovně vykradli, došla moje deprese na své dno, už jsem to chtěl vzdát. Říkal jsem si, že takhle žít nechci, to není život pro mě. Stál jsem u okna v tom vysokém patře, koukal dolů a chtěl skočit. Chtěl, přísahám… Hlavou mi ale bleskla myšlenka na mámu a na to, jak vždycky stála k osudu čelem, nelekla se, a tak jsem si řekl, musíš jít dál, musíš bojovat za svůj život. Popravdě, nejvíc mi v tu dobu pomohla láska. Ano, byl tu muž. Mirek."

Tak zní úryvek z knihy Svlečený. I tuto pasáž přečetla nahlas moderátorka akce a kamarádka Osmanyho Laffity Eva Decastelo. Osmany se ke konci neudržel a rozplakal se. Oporou mu v ten moment byli manžel Guy a řada přátel, mezi kterými byl i zmíněný expřítel Mirek. Po slavnostním křtu jsme kubánského návrháře vyzpovídali.

Osmany, jak se vám obálka knížky fotila?

Katastroficky. Opravdu jsem se styděl. Mně nevadí stát před objektivem, ale vadilo mi být před ním nahý. Tak jsem si dal trošičku vína, uvolnil jsem se a řekl jsem si, že to dám. No a dal.

Byl při focení i váš manžel?

Ano, Guy byl se mnou. Nejen jako opora, ale také kontroloval, aby z toho nevyšla nějaká sprosťárna.

Prošla by tato obálka na Kubě u zbytku rodiny?

Já si myslím, že jo, ale celkově kniha ne. Bál bych se, kdyby vyšla ve španělštině.

Proč?

Protože v ní mluvím o věcech, které třeba moje máma neví. To, co se mi stalo, když jsem byl dítě, ale v životě jsem o těchto věcech nemluvil. A myslím si, že kdyby to všechno četla, tak by se cítila špatně, protože by měla pocit, že mě málo chránila.

Měla by výčitky…

Ano, a to nechci. Jsem ale rád, že jsem to mohl všechno ventilovat. Bylo to jako pytel s kamením, který jsem tahal celé své dětství a život.

Ani mně to neřekl a to jsme spolu byli sedm let, řekl expřítel Mirek. Osmany na Mirka hned navázal. Ani Guy to nevěděl, koukal, když to ze mě Radka vytáhla.

Co byl ten impulz, kdy jste si řekl, že teď je ten správný moment?

Řekl jsem si, že když už dělám knihu a budu mluvit o sobě a svém životě, tak by bylo blbý, kdybych něco vynechal. Měl jsem pocit, že to opravdu musím vypustit.

Je ještě něco, co jste neřekl? Nebo jste už úplně svlečený?

Ne. Myslím si, že mám pořád dost věcí, které mohu vyprávět.

Takže bude další kniha?

Ano.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy