Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Osm let od hrůzného zranění Schumachera: Syn Mick jde v otcových stopách, už řádil v F1

Michael Schumacher: Syn Mick má za sebou první sezónu Formule 1
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 13 fotografií
Odkaz

Uplynulo již osm let od osudového úrazu Michaela Schumachera (52) na lyžích. Legenda formule 1 je dnes připoutána na lůžko a podle dostupných zpráv má velmi omezené možnosti pohybu i komunikace. Kdyby tomu tak ale nebylo, zcela jistě by byl na tribuně pokaždé, co do monopostu usedne jeho syn Mick (22), který jde v otcových stopách a letos premiérově nahlédl do formule 1. Nejbližší okolí jeho zdravotní stav udržuje v tajnosti.

Říká se, že jaký otec, takový syn. To zcela nepopiratelně platí i v případě Michaela Schumachera a jeho potomka Micka. Mladý jezdec totiž jde ve šlépějích svého otce a podědil vášeň pro zběsilou rychlost. Ostatně k závodění ho vedl sám legendární Michael, když dohlížel, jak jeho syn v roce 2008 debutoval v závodech motokár.

U nich Mick piloval své jezdecké schopnosti až do roku 2015, kdy přesedlal k formulím. O dva roky později se díky dobrým výsledkům přesunul do evropské série F3 a následně přeskočil i do podniku F2. V něm se v roce 2020 stal šampionem a došlo tak na všemi motosportovými fanoušky očekávanému momentu. Mick vstoupil do sezony 2021 jako jezdec F1 u týmu Haas.

První závod, který na okruhu F1 absolvoval, byla Velká cena Bahrajnu a Mick se umístil na nebodovaném 16. místě. Přesto si debut pochvaloval. "Bylo krásné zajet první kola a vidět všechny ty kluky pracovat na voze a pracovat se mnou. Cítil jsem se velmi pohodlně a cítil jsem se jako doma," sdělil své první pocity pro ESPN.

Buduje si vlastní odkaz

Přestože možná někdo čekal, že mladý Schumacher bude hned od začátku v F1 na prvních příčkách, Mick nebodoval ani v jednom závodu. Na konci sezony ale rozhodně nebyl zklamaný. Jak uvedl pro Reuters, z vozu vymáčkl maximum. Zároveň si je ale vědom toho, co lidé od jeho příjmení očekávají. "Ano, přišel jsem se svým příjmením, ale na konci jsem měl za sebou i výsledky. Prokázal jsem se už tím, že jsem se dostal do formule 1. Jestli k tomu přidám vlastní odkaz nebo ne, to je na mé kariéře, na mně samotném," hlásil odhodlaně po první sezoně v F1.

Ačkoliv je Mick na svůj debut pyšný, mrzí ho, že u toho nemůže být osobně přítomný jeho otec. O něm vyšel na Netflixu začátkem roku dokumentární film Schumacher, na němž se výpovědmi podílel i sám Mick. Ten ocenil, jak filmaři ztvárnili lidskou stránku jeho otce. "Zároveň je pro mě nesmírně těžké ten film sledovat. To ukazuje, kolik citu je v něm, kolik emocí vyvolává," svěřil se pro deník Frankfurter Allgemeine.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy