Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Oslavy 17. listopadu jsou tu: Kam se ZDARMA podívat a kde se bude něco dít

Zdroj: Instagram
akce
Už tuto sobotu vypuknou v celém Česku velkolepé oslavy k výročí Dne boje za svobodu a demokracii. Především v Praze se koná spousta akcí se vstupem zdarma, které si jen málokdo nechá ujít. Vybrat si můžou opravdu všichni, škála programů je velmi široká, od historických prohlídek po koncerty s hvězdnými hosty.

Ať už jste příznivci vážné hudby, komentovaných prohlídek historických zajímavostí nebo lampionových průvodů, můžete si být jisti, že váš sobotní program bude podle vašich představ. Na své si přijde skutečně každý. Své brány otevře lidem například Česká tisková kancelář a Národní galerie.

Den otevřených dveří České tiskové kanceláře

Národní zpravodajská agentura poprvé za sto let existence otvírá brány veřejnosti. Během komentované prohlídky se můžete dozvědět, jaká zpravodajská technika se používala kdysi, jaké moderní vybavení používají zpravodajci dnes a bude také možnost nahlédnout do největšího fotografického zpravodajského archivu v České republice.

Lampionový průvod

V pražských Běchovicích se oslavy 17. listopadu ponesou v duchu světel. V 17:30 začíná u Běchovického rybníčku lampionový průvod. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi a za každý doma vyrobený lampion získáte zvláštní odměnu.

Koncert pro budoucnost

Na Václavském náměstí bude od 16:30 probíhat program plný koncertů, jehož moderátory budou Jindřích Šídlo a Iva Pazderková. Těšit se můžete na jedny z nejznámějších tváří české hudební scény. Vystoupí například Pražský výběr, Prago Union, Lipo nebo i Barbora Poláková. Mezi známými hosty se objeví tak výrazná jména jako Eva Holubová, Anna Geislerová a Pavel Liška. V případě že nejste z Prahy, nebo nebudete mít možnost na koncert dorazit osobně, nemusíte zoufat. Celý program bude totiž vysílán živě na webu akce.

Kramářova vila - Den otevřených dveří

Vila prvního československého předsedy vlády Karla Kramáře bude pro návštevníky otevřena od deváté hodiny ranní. Hosté budou mít možnost prohlédnout si interiér budovy, kde probíhají setkání nejvýznamnějších politických osobností české i světové politické scény. Prohlídka bude doprovázena odborným výkladem historiků, kteří se zaměří jak na historii samotného domu, tak na historii manželů Kramářových jako jejích prvních majitelů.

Den boje za svobodu a demokracii v Národní galerii

I letos otevře Národní galerie své objekty veřejnosti zdarma. Volný vstup je až na výjimky možný do všech stálých expozic a lektorská oddělení galerie připravila na tento den i bohatý doprovodný program. Národní galerii můžete navštívit od 10:00 do 18:00.

Korzo Národní

Národní třída se opět promění v pěší zónu plnou umění. Můžete se těšit na hudební vystoupení, autorská čtení, divadelní představení, výstavy i program pro děti. Na čtyřech pódiích se vám představí hudební formace jako The Tap Tap či pěvecký sbor Festa Academica. Autorské čtení si můžete vychutnat v podání Anny Geislerové a Zdeňka Svěráka. Výstav bude probíhat hned několik, od naprosto seriózních, jako jsou Události listopadové, po humorné, jako například Opráski sčeskí historje.

Související články

Další články