Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Oslavenkyně Jorga Kotrbová: Nezapomenutelné Zlatovlásce je 73 let, jak vypadá dnes?

Oslavenkyně Jorga Kotrbová: Nezapomenutelné Zlatovlásce je 73 let, jak vypadá dnes?
Zdroj: Se souhlasem ČT/Vladimír Souček
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
Galerie
Nezapomenutelná Zlatovláska, herečka Jorga Kotrbová, slaví 73. narozeniny. Dříve velmi populární hvězda svou kariéru před lety pověsila na hřebík a žije v ústraní. Na její životní roli se jen tak zapomenout nedá, stejně tak jako na ty ostatní. Jak se změnila pohádková Zlatovláska?

Pražská rodačka Jorga Kotrbová slaví 73. narozeniny a od svých hereckých výkonů upustila už před více než patnácti lety. Dnes ji diváci ve filmech nezahlédnou, protože se stáhla do ústraní. S herectvím začala už ve svých čtrnácti letech, kdy ji jako plachou dívku obsadil režisér Karel Kachyňa do hlavní role v rodinném filmu Trápení.

Místo veterinářky herečkou

Po úspěchu filmu se mladé studentce ozvalo vedení Divadla na Vinohradech a nabídlo jí, aby zaskočila za jednu těhotnou členku ve hře Hon na čarodějnice. Divadelní prkna Jorgu naprosto oslnila a ona se místo na veterinu přihlásila ke zkouškám na DAMU. Po studiích se věnovala divadlu, ale i natáčení filmů.

Pohádková Zlatovláska

Její nejznámější rolí je Zlatovláska ze stejnojmenného snímku. Herečka se však v posledních letech jen tak venku neukáže. Kotrbová se prý v hereckém světě necítila příliš dobře a volila klid a samotu u koní. Často se spekuluje o tom, proč z branže odešla – jedni si myslí, že se těžce smiřovala s přibývajícími roky, druzí tvrdí, že zbohatla díky restitucím, a proto už nemusí pracovat.

Pravdou je, že herečka kdysi dávno společně se sourozenci zdědila po otci milionový majetek, je spolumajitelkou činžovních domů v Praze a vlastní ranč s koňmi, kam se přestěhovala. Tam si také užívá rodinné pohody s třemi dcerami, díky kterým je několikanásobnou babičkou.

Jak se změnila nezapomenutelná pohádková Zlatovláska? Podívejte se do naší galerie.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy