Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Oslavenec Petr Kostka o první ženu tragicky přišel při nehodě. S druhou adoptoval dceru z Ugandy

Petr Kostka s manželkou na výstavě Velcí mistři renesance v pražském Mánesu.
Zdroj: herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
NAROZENINY

Oblíbený český herec Petr Kostka dnes slaví 85. narozeniny. Na svém kontě má řadu velkých televizních, seriálových i divadelních rolí. Také ale zažil těžké chvíle, když tragicky přišel o milovanou ženu. Potom se dal dohromady s Carmen Mayerovou, se kterou v roce 2001 adoptovali dívku z Ugandy. Jak uvedl deník Aha!, Kostka se dokonce naučil pár slov v jednom z ugandských jazyků.

Herec a dabér Petr Kostka po maturitě nastoupil na DAMU, kterou ale nedokončil. I tak ovšem získal divadelní angažmá v Městských divadlech pražských. Poté přešel do Národního divadla a následně do Divadla na Vinohradech.

Role Petra Kostky

Ve světě filmu zazářil ve snímku Vyšší princip, kde hrál jednoho ze studentů popravených za stanného práva po atentátu na Heydricha. To nastartovalo jeho hereckou kariéru, Kostka šel z role do role a patřil k nejobsazovanějším domácím hercům.

Diváci si ho mohou pamatovat jako zákeřného Carlose v komedii Což takhle dát si špenát nebo strážmistra Šiktance v Četnických humoreskách. Herecký rejstřík má velmi pestrý, zahrál si v mnoha dalších filmech a seriálech, mezi nimiž vyčnívá Sanitka, Synové a dcery Jakuba skláře, Bláznova kronika, Dva lidi v zoo, Nesmrtelná teta, Kukačky nebo Zlatá labuť.

Ženy Petra Kostky

Petr Kostka byl poprvé ženatý s manželkou Ingrid, se kterou má dcery Zuzanu a Helenu. Jejich manželství ukončila tragická autonehoda, při které Ingrid zahynula. Útěchu našel v náručí své herecké kolegyně Carmen Mayerové, se kterou má dceru Terezu Kostkovou. Také má nevlastní dceru Kateřinu Hornyšovou.

Pár spolu žije přes padesát let, společně tak oslavili zlatou svatbu. „Umíme věci pojmenovat, což se musí vždycky. Nenechat v sobě nic zamrznout. Týká se to všech profesí a všech párů. Hned s tím ven,“ citoval Kostku web Sedmička.

Ta okouzlující a omamující láska... Nechci říct, že odejde, ale přemění se v něco jiného. Fáze se mění, protože život potom přinese chvíle, které jsou těžší a složitější, a pak je nutné dbát na to, aby vás to nesešrotovalo, nepřeválcovalo. To znamená nezapomenout na sebe a najít si okamžiky, abyste i přes velkou rodinu, mnoho dětí a práce byli spolu jen vy dva - tedy my dva," dodala Kostkova žena Carmen.

Kostka s Mayerovou adoptovali dívku z Ugandy

Kostka má s Mayerovou ještě jednu dceru, adoptivní z Ugandy. Dívka se jmenuje Shamim a manželé ji adoptovali v roce 2001, kdy dívence byly tři roky. Přispívali na její výchovu, vzdělání a na další potřebné věci.

Charismatický herec se dokonce naučil pár slov v jednom z ugandských jazyků. „Všem jsem se tam totiž chtěl osobně představit a říci, odkud jsem a proč jsem za nimi přijel. Děti v Ugandě z toho byly nadšené, “ citoval jeho slova deník Aha!

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy