Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Oslavenec Jaromír Jágr: Největší zvraty, nejdůležitější ženy, nejkrásnější góly! VIDEO

+ Dalších 98 fotografií
Největší ikona českého hokeje Jaromír Jágr slaví 46. narozeniny. Ve své dlouhé kariéře toho dokázal tolik jako málokdo. S trochou nadsázky se dá říct, že bez hokeje a žen jako by Jágr ani nebyl. Proto jsme vybrali trojici jeho osudových žen, tři vrcholy jeho hokejové dráhy a tři nejkrásnější góly. Tak jdeme na to!

Hned po Václavu Havlovi je Jaromír Jágr nejznámějším Čechem na světě. Pro proslavení naší středoevropské kotliny toho udělal opravdu mnoho. Jágr je stále žhnoucím fenoménem, který by nedokázala zhasnout ani roztátá Antarktida.

To, u čeho všeho Jarda za svou hvězdnou kariéru byl, zažije během života málokdo. A hokejová rodina měla možnost to sledovat. Jágr slaví už 46. narozeniny, ale na ledě září dál. Takhle šel s Jágrem čas.

3 osudové ženy

  • 1. Mama Džegr Sám Jarda říká ženě, která ho přivedla na svět, Ančo. U hokejových fanoušků si ale Anna Jágrová vysloužila přezdívku Mama Džegr Lásku ke svému synovi dokázala třeba perfektní péčí, když začínal v zámořské NHL. Vařila mu v Pittsburghu, Washingtonu i v New Yorku. Zkrátka si Jardu vypiplala a zcela bez debat jí náleží místo nejdůležitější osoby v Jágrově životě.
  • 2. Andrea Verešová Právě se slovenskou modelkou po boku se Jarda dostal na vrchol smetánky českého šoubyznysu. Byli párem číslo jedna a vypadalo to na lásku jako trám. Osud ale nakonec rozdal karty jinak a páreček si v roce 2003 řekl sbohem. Verešová (37) to brala s klidem. "Rozchodem se přece svět nezboří," prohlásila tehdy.
  • 3. Veronika Kopřivová V únoru 2016 to dal Jágr dohromady s Veronikou Kopřivovou (26). Vyučená kadeřnice si hokejistu naprosto získala. Vztah neposlal do kopřiv ani skandál se striptýzem, který Veronika provozovala v Německu. Láska jim jenom kvete a není téměř žádných pochyb, že to dívka z Teplic dotáhne až k miminku a k oltáři.

3 vrcholy kariéry

  • 1. Stanley Cup V letech 1991 a 1992 vyhrál Jarda s "Tučňáky" Stanley Cup. Stal se nejmladším hráčem v celé historii NHL, kterému se podařilo vstřelit branku ve finálovém utkání prestižního Stanley Cupu Bylo mu tehdy pouhých 19 let a už měl za sebou takový úspěch. V té době si takové výhry vůbec nevážil, ale s odstupem času si jistě uvědomil, co se mu už tenkrát podařilo.
  • 2. Zimní olympiáda v Naganu Na nejohromnějším úspěchu české hokejové reprezentace má Jágr lví podíl. Roku 1998 dovedl národní tým ke zlatu. Na ten moment vzpomínají Češi se slzou dojetí a hrdosti dodnes.
  • 3. Král statistik NHL Jágr je momentálně v žebříčcích NHL nejlepším Evropanem. A zároveň teprve druhým Čechem, který se probojoval až do Triple Gold Clubu. Jde o označení pro hokejisty, jimž se podařilo získat trofeje z mistrovství světa, zimních olympijských her i Stanley Cupu. Těmto prestižním oceněním se také někdy přezdívá zlatá trojkoruna.

3 nejkrásnější góly

  • 1. 1992 proti Chicagu Vůbec nejnezapomenutelnější branku vstřelil Jágr v prvním finálovém zápase o Stanley Cup. Bylo mu pouhých 19 let a ještě ani nemohl tušit, jak daleko se dostane.
  • 2. 1999 proti Philadelphii Na nádherný gól nahrál Jágrovi Martin Straka. Puk poslal do branky protivníků v pádu. Nezamezil tomu ani brankář Ron Hextall.
  • 3. 1991 proti New Jersey Devils V prvním kole play-off tehdy překonal brankáře Martina Brodeura. Tento krásný gól uzavírá trojici těch nejlepších.

Související články

Další články