Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Oslavenec Jan Koller promluvil o narozeninové party i svém nástupci: Jeden by tu byl, ale je stále zraněný, říká

+ Dalších 5 fotografií

Ačkoli fotbalový velikán Jan Koller slaví kulatou padesátku, na velkou party to nevypadá. Narozeniny si užil se svou rodinou a blízkými na vesnici. Ted ho ještě čeká oslava v Lucerně, kam pozve kamarády a vážené hosty, a tím velké slavení kulatin končí. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradil, jaká byla jeho velká party, a rozpovídal se také o svém rekordu v počtu nasázených branek v reprezentačním dresu. 

Jan Koller je stále velkým pojmem v tuzemském fotbalu, i když už se mu věnuje jen sporadicky. Pořád drží rekord 55 nastřílených gólů v reprezentačním dresu, což se zatím nepodařilo nikomu překonat. Na akci, kde byla i redakce eXtra.cz, Koller překvapil s vlastní pamětní bankovkou, která je ode dneška v prodeji. Za své úspěchy v českém národním týmu si to právem zaslouží.

Kdysi měl štěstí na dobrý tým

Jan je na svůj fotbalový rekord hodně pyšný, v rozhovoru pro eXtra.cz ale uvedl, o kom si myslí, že by mohl teoreticky jeho výsledek překonat nebo se k němu aspoň přiblížit. "Za mé éry jsme měli skvělý tým, který nás i s Milanem Barošem, který je hned na druhém místě, vždycky podporoval. Byli jsme relativně zdraví, neměli jsme hodně zranění a tohle, když se sejde, tak se to může podařit. Teď bohužel ten tým, co jsme měli my, už nemáme a třeba Patrik Schick, který k tomu mému překonání má asi nejblíž, je bohužel často zraněný, takže asi ten rekord ještě dlouho potrvá," povzdechl si Jan Koller, který byť drží rekord, přál by si, aby se našel někdo, kdo bude sypat za nároďák branky tak jako kdysi on.

A co si o Patrikovi myslí konkrétně? "Tak začal dobře, ty góly začal střílet ve velkém počtu, ale teď už bohužel skoro rok za reprezentaci nehrál, tam mu třeba dalších 10 gólů uteklo. Takže jsem zvědav, jestli se k tomu přiblíží," dodal k Patrikovi Koller.

Tomu jako poctu k narozeninám vyrobili vlastní bankovku s obrovskou číslovkou 50. "Je to pro mě velká čest. Nikdy jsem nečekal, že bych mohl mít svůj vlastní pamětní list v podobě bankovky. Moc si toho vážím, je to památka na celý život," uvedl bývalý fotbalista.

Co se týká padesátých narozenin a oslav, tak se zdá, že Jan si tu největší a nejdůležitější už užil. "Byla velká oslava u nás na vesnici, dneska si už spíš s přítelkyní zajdeme někam na večeři a bude to v takovém klidném režimu. Už jsem starší člověk a moc toho už nevydržím," smál se Jan Koller.

Úspěšný dokument

Nedávno o fotbalistovi vznikl pěkný filmový dokument s názvem Jan Koller: Příběh obyčejného kluka, který měl u diváků velký úspěch. "Mám velkou radost, že se film tak líbí, a myslím, že se opravdu povedl. Díky filmu jsem se stal otevřenější a myslím, že jsem díky tomu i lepším člověkem," citoval Kollera web TN.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy