Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Oslava narozenin Václava Klause: Stovka VIP hostů, bizarní tanec i neúnosné vedro

Václav Klaus oslavil osmdesátiny.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Oslava

Bývalá hlava státu Václav Klaus (80) se dnes 19. června dožívá zásadního životního jubilea. Velkolepou oslavu se rozhodl uspořádat v Jižních zahradách Pražského hradu, kam mu přišlo popřát několik stovek hostů. Mezi nimi nechyběly osobnosti jako bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný, pražský arcibiskup Dominik Duka nebo bývalý primátor Prahy Pavel Bém. 

Bývalá hlava státu Václav Klaus tradičně slaví své narozeniny na pražské Hanspaulce, kde sídlí jeho institut. Ovšem tentokrát se rozhodl pro změnu a vrátil se zpět na místo, kde vykonával deset let funkci prezidenta. „Chci poděkovat, že jste udělali tu oběť a přišli v tomto úžasném počasí, které bohové seslali na mě jako trest za mé rouhání se proti globálnímu oteplování,“ přivítal zúčastněné Klaus podle webu Blesk.cz.

Zeman mu daroval pero

Mezi renomovanými hosty byl například prezident Miloš Zeman, který přinesl oslavenci jako dárek psací potřebu. Reagoval tak na skandál, kdy si tehdy Klaus, ještě jako prezident, přivlastnil protokolární pero při tiskové konferenci v Chile. „Už dlouho jsi nebyl v Chile, tak jsem se rozhodl věnovat ti pero z palisandrového dřeva s tvým podpisem. Jo, a abych nezapomněl, nech se očkovat,“ popíchl odpůrce covidových opatření prezident. Ten mu ale odpověděl, že to určitě nemá v plánu.

Na oslavu byla pozvaná i herečka Iva Janžurová (80), která své životní jubileum oslavila před měsícem. „Když se mi před pár dny omlouvala, že nemůže přijít, protože hraje v Národním divadle, tak mi řekla, ať se té osmdesátky nebojím,“ vysvětloval Klaus oslavencům. Dodal, že se ho prý novináři často ptají, co by ve svém životě udělal jinak. „Já to považuji za hloupou otázku. Život totiž není šachová partie, kterou nějak odehrajete a večer si ji zahrajete znovu. Život se odehrává v reálném čase,“ dodal.

Známí hosté

Výběr hostů byl velmi pestrý a známými jmény se to jen hemžilo. Akci si nenechali ujít například expremiér Petr Nečas (56) s manželkou Janou (56), ombudsman Stanislav Křeček (83), bývalý šéf televize Nova Vladimír Železný (76), pražský arcibiskup Dominik Duka (78), ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij (63) , exministr vnitra Ivan Langer (54), prezident stomatologické komory Roman Šmucler (51), režisér Jiří Strach (47) nebo zpěvák Ondřej Hejma (70) s kapelou Žlutý pes. Nechyběl ani Klausův spolužák z vysoké školy a hudebník Ivan Mládek (79). Celou akci moderovala Gábina Partyšová (43).

Celou akci si zúčastnění očividně velmi užili. Pro hosty bylo navíc připraveno slavnostní občerstvení. Mohli si pochutnat na lososu, krevetách, salátu, řízcích a rozmanitých dezertech. Nechyběly ani alkoholické nápoje, které návštěvníci ocenili. Například takový bývalý Klausův tajemník Ladislav Jakl si zlatavý mok nenechal ujít a poté to roztočil s dětmi na pomyslném parketu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy