Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Oslava narozenin a pak smrt v plamenech: Synovi a vnučce jsem se už nedovolala, říká babička

Oslava narozenin a pak smrt v plamenech: Synovi a vnučce jsem se už nedovolala, říká babička
Zdroj: Facebook/ archiv Dagmar O.
+ Dalších 8 fotografií
Bohumín
Otřesná tragédie v Bohumíně zasáhla Dagmar O. ze Zlína. Té totiž během velikého požáru v panelovém domě zahynul syn, vnučka a snacha. Ještě předtím, než se úmrtí její rodiny dozvěděla, prosila na sociálních sítích, zda nebyl syn někde spatřen. Za smrt dvanácti lidí je odsouzen Zdeněk K.

„Věděla jsem, že jdou v sobotu ke známým na tu narozeninovou oslavu. Když jsem zjistila, co se tam stalo, tak jsem se jim snažila dovolat. Nedařilo se mi to. Psala jsem i na svůj profil na Facebooku, zda mého syna v neděli či v pondělí někdo neviděl, zda s ním nemluvil,“ řekla Dagmar O. pro Novinky.cz, které v Bohumíně uhořel syn, vnučka a snacha.

Nečekaná zpráva o tragédii v Bohumíně

Na sociálních sítích jí lidé k prosbě o pomoc psali, že doufají, že bude její syn v pořádku. Krátce poté se však v komentářích objevily zprávy, kde lidé vyjadřovali lítost ze ztráty rodiny. Zdrcená matka tak v neděli večer prostřednictvím sociálních sítích informovala své přátelé o tragické události, která všechny tři zasáhla. "Děkujeme všem, co jste znali Lukáše, Lucku a Melinku ale žel bohu už nejsou mezi námi. Vzpomínejte na ně v dobrém," napsala Dagmar. Následně přidala fotografii, kde si tříčlenná rodina užívala společné chvíle během oslavy narozenin. "Navždy nás opustili, ale navždy zůstanou v našich srdcích," dodala.

O zesnulé rodině promluvila pro Právo i paní Hanka, která bydlela vedle panelového domu, kde se ohnivé peklo odehrálo. „Byla to mladá a krásná rodinka. Myslím, že se brali teprve před pěti lety. Ta holčička byla strašně talentovaná snad na všechno. Její táta měl pořád úsměv od ucha k uchu. Vlastně oni všichni byli takoví pohodoví. Je to tragédie. Přišli jsme jim se synem zapálit svíčku a donesli jsme i plyšáka,“ vyprávěla žena, která v době nehody byla na dovolené. Její sousedi, kteří k tragédii přihlíželi však údajně mají psychické problémy.

Bestiální čin, který v sobotu provedl Zdeněk K. zanechal v mnoha lidech stopu. Ten se vydal na rodinnou oslavu, kterou pořádal jeho syn. Nebyl však pozván a během jeho nečekané návštěvy rozlil po bytě benzin. Ten následně zapálil a z bytu odešel. Zdeněk K. tak za sebou zanechal dvanáct obětí, z toho jedna žena byla v 8. měsíci těhotenství. „Mezi lidmi se povídá, že ten, co to udělal, že mu asi přeskočilo kvůli tomu, že se mu před 15 lety zabil syn. Srazil ho vlak. Prý hodně začal pít a byl agresivní. Všem se mstil. Ale více nevím, povídá se to na sídlišti a v hospodě,“ informoval Právo pan Václav, který k donesl květiny k pietnímu místu pro oběti požáru. Žháři nyní hrozí výjimečný trest.

Lidé chtějí pomoci

Právě pro pozůstalé, kteří v plamenech ztratili své blízké, vytvořil Moravskoslezský kraj veřejnou sbírku. „Moravskoslezský kraj již získal od ministerstva vnitra potřebné osvědčení, aby mohla být sbírka spuštěna. Ti, kteří chtějí lidem přispět, mohou peníze posílat do 15. září na účet UniCredit Bank, který je 868686/2700,“ sdělila Novinkám krajská mluvčí Nikola Birklenová. Moravskoslezský kraj za každou oběť do sbírky přispěje 100 tisíc korun. Za každého zraněného přidá 50 tisíc korun.

Související články

Další články