Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Oslava hrdých tatínků slavných: Na koho na Den otců myslí Mareš, Klus, Farna a další?

Leoš Mareš jako miminko s otcem Ivem.
Zdroj: archiv L. Mareše
+ Dalších 7 fotografií
DOJEMNÉ
Den otců letos připadl na 21. června a v mnoha českých rodinách se nyní otcové dočkávají uznalých slov a dárků od svých dospělých dětí. Mezi ně patří i čeští slavní. Podívejte se na fotky deseti celebrit s tatínky, když ještě byly malé.

Ewa Farna (26), zpěvačka

Otec Ewy Tadeusz Farny s manželkou Karin provozuje hotel nedaleko Českého Těšína. Má to tedy stejně jako dcera: i ona s manželem žije a pracuje a funguje jim to. Rodiče Ewy Farné (26) měli zásadní vliv na to, že se stala zpěvačkou, když ji odmala podporovali a dovolili jí věnovat se zpívání víc, než je pro tak mladé zpěvačky obvyklé.

Ewa má mladší sourozence, Adamovi je 25, Magdaléně 14.

Karel Gott (†80), zpěvák

Loni zesnulý zpěvák si sice s tatínkem Karlem Gottem starším (†71) nerozuměl tolik jako s matkou, ale i tak se mu po smrti matky v roce 1977 snažil víc věnovat. Po jeho smrti v roce 1982 (ten den měl vánoční vystoupení, ale nezrušil ho) přiznal, že mu bylo vztahu s tatínkem líto a že se měl víc snažit ho prohloubit.

Dominika Gottová (44), prodavačka

S fotkou z dětství se pochlubila i Dominika Gottová. V dětství to měla těžké. Karel Gott ji dlouho tajil nejen veřejnosti, ale i rodičům. I to, že tatínka neviděla tolik jako jiné děti, se mohlo podepsat na její rozpolcené psychice a souviset s jejími potížemi z nedávných let.

Tomáš Klus (34), zpěvák

O tatínka Alfréda bohužel přišel už jako malý kluk. Jeho táta rád chodil na túry, jedna se mu bohužel stala osudnou, když v Tatrách spadl z Kôprovského štítu.

„Táta, ačkoli jsme spolu prožili jen deset let, byl skvělej. A často jsem slýchal od kamarádů, že by chtěli taky takového. Dal mi všechno, co mi měl dát, podporoval ve mně fantazii a můj vlastní svět,“ prozradil před časem Instinktu Tomáš Klus (34). Podoba s tátou je až neskutečná…

Leoš Mareš (44), moderátor

Ani Leoš Mareš (44) bohužel už nemá otce. Přišel o něj před pěti lety, když Ivo Mareš (†65) zemřel na následky rakoviny tlustého střeva. „Myslím na tátu dost často, stejně jako na věci spojené se stárnutím a smrtí. Ono se taky říká, že život chlapa rozděluje právě smrt otce,“ řekl Téma.

Tomáš Plekanec (37), hokejista

Pavel Plekanec, táta bývalého kapitána českého národního týmu, podlehl rakovině v roce 2013.

„Kvůli tomu, kde teď jsem a jakej mám život, táta hodně obětoval. Přál bych si, aby na mě můj syn byl jednou taky tak pyšnej jako já na svýho tátu,“ řekl Tomáš Plekanec (37) tehdy Blesku. Rodiče například pracovali v jedné továrně na protisměně (denní a noční), aby stále někdo mohl být se synem a starat se o něj.

Matouš Rajmont (47), herec

Otcem herce a pořadatelem boxerských galavečerů byl věhlasný režisér Ivan Rajmont (†70), maminkou herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová. Tatínek zemřel na následky rakoviny močového měchýře. „Táta nám schází,“ vyjádřil se před časem charismatický umělec a promotér.

Patricie Pagáčová (31), herečka

K rodičům se příliš nevyjadřuje, před nějakou dobou ale zveřejnila fotku, na níž je s tatínkem a o dva roky starší sestrou Lindou.

Nikol Švantnerová (27), modelka

Tatínkem České Miss 2015 je fotbalový trenér Pavol Švantner, takže když se jednou Nikol rozhodla podělit o fotku z domácího archivu, bylo jasné, že se bude týkat fotbalu a hřiště. Ukázala jak fotku, kdy byla malá, tak současnou, po dvaceti letech.

Tereza Vágnerová (28), zpěvačka

Jejím otcem je známý hudebník Karel Vágner (78). Kromě ní má ještě syny Karla, Jakuba a Josefa. „K tátovi dodnes vzhlížím,“ svěřila se před časem Tereza.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy