Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Ošklivka z Persie? Princezna Qajar byla symbolem krásy, muži kvůli ní páchali sebevraždy

Princezna Qajar byla nesmírně žádaná.
Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
Modelky s útlým pasem jako symbol krásy? Nebylo tomu tak vždycky. Před desítkami let žila v Persii princezna Qajar, která byla nejžádanější ženou široko daleko. Toužily po ní tisíce mužů a několik z nich, jimž se její přízně nedostalo, dokonce spáchalo sebevraždu.

Nádherné modelky, které předvádějí spodní prádlo a mají dokonalá tělíčka, obdivujeme dnes. Ale nebylo tomu tak vždycky. Kdysi v Persii žila princezna Qajar, po které toužili pánové i z dalekých krajů.

Za symbol krásy byla považovaná zejména díky hustému knírku a obočí. Byla dcerou čtvrtého perského šáha Naser al-Din Shah Qajara z rodu Kádžárovců. Ten vládl dlouhých 47 let a ve své době mě největší harém.

Po princezně Qajar toužili úplně všichni. Už desítky let je známo, že po ní šílely tisíce mužů. A u 13 z nich to zašlo tak daleko, že kvůli jejímu odmítnutí stát se jejich manželkou spáchali sebevraždu.

Neexistuje lepší příklad toho, že nejde jen o zevnější krásu, ale i to, co má člověk uvnitř. Přesvědčte se o tom v galerii.

Související články

Další články