Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Ošklivé bouračky na D1: Auta vletěla do staveniště! Jeden mrtvý, 3 zranění

Na D1 se ve čtvrtek večer bouralo. 1 mrtvý, 3 zranění.
Zdroj: Policie ČR
Na dálnici D1 ve směru na Brno se ve čtvrtek večer staly dvě vážné dopravní nehody. V obou případech řidiči nerespektovali zákaz vjezdu a vjeli na staveniště. Jeden člověk zemřel, tři další jsou zraněni.

Na opravované dálnici D1 se ve čtvrtek bouralo. Dvě autonehody se staly na 149. kilometru ve směru na Brno, kde stojí most a provoz je kvůli opravám omezený, těsně před sedmou večer.

První, sedmadvacetiletý řidič, který řídil audi s maďarskou poznávací značkou, na 147. kilometru minul zákaz vjezdu a po dvou kilometrech vletěl do staveniště. Tam podle policie narazil do zábradlí a svodidel. Řidič nehodu přežil, ale jeho sedmačtyřicetiletý spolujezdec se těžce zranil. I přes okamžitý transport do nemocnice nakonec zemřel.

Po několika chvílích se ve stejných místech stala ještě jedna nehoda. Jedenatřicetiletý řidič škodovky také nerespektoval zákaz vjezdu a kromě toho nejspíš ani nastalé situaci nepřizpůsobil rychlost. Havarované audi minul a skončil v betonové mostní konstrukci. Od ní se jeho auto odrazilo a narazilo do zdvojených svodidel ve středu dálnice. Tři lidi včetně řidiče pak se zraněními převezli do nemocnice.

Oba řidiči podstoupili dechovou zkoušku. Jak z ní vyplynulo, pod vlivem alkoholu nebyl ani jeden. Policisté místo nehod ihned uzavřeli, provoz obnovili až přibližně před první hodinou ranní v pátek.

Související články

Další články